Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Liepājas kafijas fabrikas” apgrozījums pērn saruka par 24%

Foto – liepajaskafija.lv

Kafijas ražotāja “Liepājas kafijas fabrika” pagājušajā gadā strādāja ar 1,205 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānija cieta 19 380 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn lielās konkurences dēļ samazinājās pārdošanas cenas gan malto pupiņu kafijai, gan šķīstošajai kafijai. Arī maltās kafijas realizācijas apmēri pērn saruka.

Vienlaikus uzņēmuma finanšu rādītājus ietekmēja zaļo kafijas pupiņu cena, kas pērn pieauga, kā arī Covid-19 pandēmijas dēļ ierobežotā kafejnīcu un restorānu darbība.

Komentējot Krievijas karadarbību Ukrainā, “Liepājas kafijas fabrikas” vadība atzīmē, ka tā uzņēmumu ietekmē būtiski. Iespējamie darbības apgrūtinājumi ir eksporta apmēra samazinājums, darbinieku daļēja atlaišana, kā arī sarežģījumi norēķinoties par piegādāto produkciju. Uzņēmumā prognozē, ka apgrozījums varētu samazināties par 41-50%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad kompānijas vadība plāno turpināt ražot gan šķīstošo, gan malto kafiju. Tāpat tiks meklēti jauni sadarbības partneri un jauni produkcijas realizācijas tirgi. Starp turpmākajām prioritātēm vadība uzskaita ražošanas izmaksu kontroli, optimizāciju un ražošanas efektivitātes palielināšanu.

2020.gadā “Liepājas kafijas fabrika” strādāja ar 1,586 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka vairākkārt un bija 90 545 eiro.

“Liepājas kafijas fabrika” ir reģistrēta 2001.gadā, atdalot uzņēmumu no “Liepājas cukurfabrikas”. Kompānijas pamatkapitāls ir 3,337 miljoni eiro. “Liepājas kafijas fabrika” pieder Nīderlandes uzņēmumam “Nedinvestment B.V.” (84,04%) un Ukrainas-Anglijas kopuzņēmumam “Galka LTD” (15,96%).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.