Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Karostas izgriežamā tilta atvairierīču projektēšanai un būvniecībai plāno pārdalīt 219 422 eiro Kohēzijas fonda finansējumu

Lai segtu konstatēto finanšu iztrūkumu, Liepājas Karostas izgriežamā tilta atvairierīču projektēšanai un būvniecībai plāno pārdalīt 219 422 eiro Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda (KF) finansējumu, liecina informācija Tiesību aktu portālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzekļus plānots pārdalīt no Ventspils brīvostas pārvaldes projektu kopējā finanšu atlikuma uz Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projekta īstenošanai trūkstošā finansējuma segšanai, liecina Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotais un saskaņošanai virzītais noteikumu projekts, vēsta LETA.

Noteikumu projekta problēmas aprakstā norādīts, ka Ventspils brīvostas pārvaldes projektos “Pievadceļu attīstība Ventspils brīvostas teritorijā esošiem termināļiem un industriālajām zonām” un “Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūve un atjaunošana” ir konstatēts kopējais finanšu atlikums 219 422 eiro, kas radies projektos konstatēto neatbilstoši veikto izdevumu dēļ, kā arī pamatojoties uz to, ka līgumi projektos noslēgti par mazāku summu nekā bija pieejamais finansējums.

Savukārt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projekta “Karostas kanāla un Ziemeļu vārtu hidrotehnisko būvju atjaunošana” ietvaros ir konstatēts finansējuma iztrūkums darbības “Karostas izgriežamā tilta atvairierīču projektēšana un būvniecība” īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat noteikumu projektā rakstīts, ka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projektos “Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” un “Liepājas ostas ūdens infrastruktūras uzlabošana” finanšu atlikumu 256 113 eiro apmērā ir iespējams izmantot projekta “Karostas kanāla un Ziemeļu vārtu hidrotehnisko būvju atjaunošana” finansēšanai, veicot attiecīgus grozījumus ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) noslēgtajā līgumā par projekta īstenošanu.

Vienlaikus CFLA ir izvērtējusi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projektā radušos finanšu iztrūkumu darbības īstenošanai un nav konstatējusi riskus paredzēto darbību pabeigšanai līdz 2023.gada 31.decembrim.

Noteikumu projekts paredz precizēt Ministru kabineta noteikumos noteikto KF finansējuma apmēru, nosakot, ka Ventspils brīvostas pārvaldei pieejamais KF finansējuma apmērs ir 32,085 miljoni eiro, bet Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei pieejamais KF finansējuma apmērs ir 32,524 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) pārvalde turpina ES KF projektu “Karostas kanāla un Ziemeļu vārtu hidrotehnisko būvju atjaunošana” un sākta pēdējās komponentes īstenošana – vadulu jeb aizsargierīču uzstādīšana pie Oskara Kalpaka tilta balstiem.

Projekta īstenošanu sāka ar ģeoloģisko izpēti, kas veiksmīgi noslēgusies. Projektu īsteno AS “BMGS”, kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un līguma summa ir 2 370 583 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Foto – Liepājas Speciālā ekonomiskā zona

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.