Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz liliju ziedu izstādi un bezmaksas lekciju

Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no 22. līdz 24. jūlijam bez maksas būs skatāma un baudāma karalisko liliju ziedu izstāde un mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko ziedu gleznu ekspresizstāde. Savukārt 22. jūlijā no pulksten 12.00 – 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā interesenti gaidīti uz bezmaksas izglītojošo lekciju “Krāsas dārzā – izveido harmonisku vidi”, ko vadīs SIA “Labklājības dārzi – Dārzu centrs” daiļdārzniece un māksliniece Vita Znotiņa, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Latviešu biedrības nama komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neticami, bet šogad aprit apaļi desmit gadi kopš Liepājas Latviešu biedrības nams liepājniekus un pilsētas viesus iepriecina ar krāšņo un aromātisko liliju ziedu izstādi, ko rīkojam sadarbībā ar profesionāļiem – liliju audzētāju biedrību “Lilium Balticum”, neslēpdama sajūsmu, atzīst Liepājas Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane. Biedrība “Lilium Balticum” pastāv jau vairāk kā 30 gadus un, kā ierasts, arī šoreiz liliju ziedu izstādē piedāvās lieliskus savu kolekcionāru, selekcionāru un audzētāju dažādu šķirņu, krāsu, formu un reibinošu smaržu ziedus.

Ziedu izstādes vienmēr ir ļoti gaidītas un apmeklētas. Reiz kādā intervijā biedrības “Lilium Balticum” biedrs un selekcionārs Guntis Grants, kurš teju ik gadu rada un dod vārdu līdz pat 100 jaunām liliju šķirnēm, norādījis, ka liliju izstādes Latvijā vienmēr ir apskates vērtas arī tādēļ, ka Latvija ir viena no pasaules liliju audzēšanas lielvalstīm. Protams, ar Holandi vēl nekonkurējam, taču uz citu Eiropas valstu fona izceļamies ar selekcionāru un kolekcionāru aktivitāti un radīto šķirņu daudzveidību, ko tad arī cenšas izrādīt izstādēs.

Par sava veida tradīciju gadu gaitā ir izveidojusies arī mākslinieces Ilzes Elizabetes Romančenko līdzdalība Liepājas Latviešu biedrības nama rīkotajās ziedu izstādēs. Arī šogad viņas ziedu gleznas bagātinās liliju ziedu izstādi.

Savukārt bezmaksas izglītojošo lekciju “Krāsas dārzā – izveido harmonisku vidi” Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā no pulksten 12.00 līdz pulksten 15.00 sniegs māksliniece, daiļdārzniece un SIA “Labklājības dārzi – Dārzu centrs” talantīgā dizainere Vita Znotiņa.

Centra vadītāja un dārzkopības lekciju organizatore Kristiāna Komina-Kaušele atzīst, ka, vadot dārza centru Rīgā, sapratusi, cik svarīga ir kvalitatīva, apkopota informācija un pieredze no profesionāļiem ne tikai par augiem un to kopšanu, bet arī par to, kā izvietot augus, lai dārzs būtu skaists un baudāms. Tā nu pagājušā gada rudenī viņai radās ideja par lekciju “Krāsas dārzā”. To sagatavot un vadīt viņa uzticēja māksliniecei, daiļdārzniecei un SIA “Labklājības dārzi – Dārzu centrs” talantīgajai dizainerei Vitai Znotiņai. Lekcija izdevās saturiski ļoti noderīga, vizuāli viegli uztverama un saprotama, saņemot lieliskas atsauksmes no apmeklētājiem. Piektdien, 22. jūlijā, tā bez maksas būs pieejama ikvienam interesentam Biedrības nama Galerijā.

Lekcijā uzzināsiet:
• kā saskaņot ziedu, augu krāsas tā, lai dārzs mums pašiem patiktu;
• kā radīt sev vēlamo noskaņu un harmoniju dārzā ar krāsu palīdzību;
• kādas krāsas labāk izvēlēties katrai dārza zonai;
• no kā izvairīties un kam pievērst uzmanību;
• kā puķu dobē savienot dažādas krāsas un daudz ko citu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde interesentiem pieejama bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, un to būs iespējams aplūkot katru dienu no pulksten 10.00 līdz 19.00.

Liliju audzētāju biedrība “Lilium Balticum” iesaka 5 lietas, kas jāzina, lai kļūtu par veiksmīgu liliju audzētāju:
1. Lilijas ir sīpolpuķes, kuru sīpolus nedrīkst žāvēt. Tos var stādīt tūlīt pēc iegādāšanās.
2. Ja sīpolus nav iespējams uzreiz iestādīt, tie jāuzglabā plēves maisiņā kopā ar pussausu kūdru, zāģu skaidām, smiltīm vai citu substrātu vēsā vietā (ledusskapī vai pagrabā).
3. Izvērtējot liliju sīpola stādīšanas dziļumu, jāņem vērā “trīs sīpolu likums” – jāstāda trīs sīpolu dziļumā.
4. Lilijām tīk silta galva, bet vēsas kājas! Tas jāatceras, izvēloties stādīšanas vietu. Vislabāk, ja sīpoliņš atrodas ēnā, bet laksti – saulē.
5. Liliju sīpolus rudenī nav jāizrok. Gandrīz visas lilijas labi ziemo augsnē, tikai visjūtīgākās ir jāpiesedz.

Foto – Ģirts Gertsons

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.