Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz vēsturisku ekspozīciju “Jūras spēkiem 30”

2017. gada 11. aprīlī, atzīmējot Jūras spēku atjaunošanas 25.gadadienu, Rīgas jūras līcī notiek kuģu parāde. Kuģu parādi pieņem aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un tajā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, Jūras spēku flotiles komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis un aicinātie viesi. Turpinot tradīciju, aizsardzības ministrs Jūras spēku karoga kātā iedzen sudraba karoga naglu. Foto: Līga Neimane (Jaunsardzes un informācijas centrs)

No 9. aprīļa līdz 9. maijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma izstāde “Jūras spēkiem 30”, kas veltīta atjaunoto Latvijas Jūras spēku 30. gadadienai. Izstādi rīko Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai apmeklētājus iepazīstinātu ar Jūras spēku vienības vēsturi, simboliku un attīstību 30 gadu griezumā, Liepājas Latviešu biedrības nams veido izstādi, kurā būs aplūkojamas fotogrāfijas ar svarīgākajiem Jūras spēku vienības momentiem un simboliem, stendi ar vēstures faktiem par vienības attīstību, kā arī displejs ar prezentācijas materiālu.

Jūras spēku vienības viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, tāpēc Jūras spēki ik gadu piedalās dažādās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās un operācijās Baltijas jūrā. Šo mācību process, tostarp, militāras tehnikas pielietojums izstādē tiks atspoguļots fotogrāfijās un stendos, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Ķeire.

Tāpat Jūras spēki savas pastāvēšanas laikā ir saņēmuši dažādu militāru tehniku dāvinājumus no tādām valstīm kā Zviedrija, Norvēģija un Vācija, kā arī, pateicoties Latvijas uzņemšanai NATO, piedalījušies vairākās starptautiskās apmācību programmās kā „Partnerattiecības mieram”, “AMBER SEA”, “BALTRON”, US “Baltops” u.c. Šī vēsturiskā ekspozīcija vienlaikus atspoguļo vienības dinamisko attīstību un spēju pilnveidoties, piemēru un zināšanas gūstot no pasaules līmeņa militārām organizācijām.

Šajā trauksmainajā laikā, kurā dzīvojam, mūsu valsts iedzīvotājiem apzināties savas valsts militāro gatavību iespējamai agresijai no ārpuses ir vitāli svarīgi, un tieši tāpēc šāda ar patriotisku ievirzi veidota ekspozīcija ir īpaši aktuāla. Izstādes apmeklētājiem iepazīties ar Jūras spēku vienības darbības specifiku un straujo attīstību ne tikai dos papildu zināšanas un izpratni, bet arī raisīs patriotisma apziņu un uzticību Latvijas Nacionālo bruņoto spēku profesionalitātei kopumā.

Izstāde tapusi ar Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu un tā publiskai apskatei būs pieejama sākot ar 10.aprīli bez maksas darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.