Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Leļļu teātris četrās izrādēs mēģinās uzburt svētku laika prieku

Publicitātes foto

Septiņās nedēļas nogalēs Liepājas Leļļu teātris skatītājiem piedāvās četrus saturiski atšķirīgus iestudējumus, cenšoties uzburt svētku laika prieku, aģentūru LETA informēja SIA “Liepājas Leļļu teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņas paustā, decembrī un janvārī gaidāmajās izrādēs iekļautas visas tās “šanas”, kas raksturīgas gadumijai un Ziemassvētku laikam – pikošanās, piparkūkošanās, svečošanās, vēstuļu un apsveikumu rakstīšanas, dāvanu saiņošanas un, protams, ticēšana Ziemassvētku brīnumam.

“Ziemassvētku vecīšu dumpis” Aleksandra Jonova režijā ir jaunākais Liepājas Leļļu teātra aktieru veikums un uzbur īstu adventes laika noskaņu, skatītājiem piedāvājot daudz jautru un pārsteigumiem bagātu mirkļu izrādēs gan latviešu, gan krievu valodā. Padzirdējuši, ka bērnu ticība Ziemassvētku vecīšiem ir zudusi, vecīši sarīko dumpi un dodas uz siltzemju kūrortu, lai neticīgie paši tiek galā ar svētku rūpēm, iestudējuma saturu ieskicē Hmieļevska.

Poētisku Latvijas lauku ainavu ziemā uzbur izrāde “Rūķīši un Mežavecis”, kas Lailas Kirmuškas režijā tapusi pēc Dzidras Rinkules-Zemzares, Viļa Plūdoņa, Bruno Saulīša un Raiņa bērnu dzejas motīviem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tur, kāda neparasta meža malā, kādā parastā lauku sētā dzīvo kaķēns Minka. Ne jau viens. Ar saviem draugiem – prātīgo suni Duksi un neprātīgo pīļtēviņu Ansi. Visi zina, ka noslēpumainajā mežā, kur dzirdamas balsis un skraida vīriņi ar garām bārdām, labāk neiet. Tomēr vēlēšanās noslēpumu atklāt ir ļoti liela,” izrādes ideju apraksta teātra pārstāve.

Savukārt izrādē “Olafa Ziemassvētki” mīlīgais sniegavīrs vienkopus pulcina visdažādāko pasāku varoņus, tāpēc Leldes Kaupužas iestudētais uzvedums kļuvis par vienu no iecienītākajiem Liepājas Leļļu teātra skatītājiem.

To, ka svētku noskaņas radīšana ir mūsu pašu spēkos, māca elfiņi no izrādes “Piparkūku brokastis ar Ziemassvētku vecīti”. Īsi pirms Ziemassvētkiem izrāde atgādina par daudzajiem darbiņiem, kas veicami, lai svētku prieks ienāktu katrā mājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes notiek epidemioloģiski drošajā – “zaļajā režīmā” un ir tapušas ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu. Biļetes uz izrādēm klātienē nopērkamas stundu pirms izrādes Liepājas leļļu teātra kasē vai iepriekšpārdošanā interneta vietnē “www.bilesuparadize.lv”.

Tiešsaistē izrādes pieejamas Liepājas Leļļu teātra digitālo ierakstu krātuvē “Zoom istaba” vietnē “www.bilesuparadize.lv”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.