Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Lutera baznīcā notiks koncerts “Hammond” elektrisko ērģeļu restaurācijas atbalstam

Otrdien pulksten 19 Liepājas Lutera baznīcā notiks koncerts “Hammond” elektrisko ērģeļu restaurācijas atbalstam, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Antra Dreģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā uzstāsies vokālā grupa “Putni”, grupas “Iļģi” soliste un tautas muzikālo tradīciju zinātāja Ilga Reizniece un ērģelniece Kristīne Adamaite.

Vokālās grupas “Putni” koncerti, kas centrēti ap viduslaiku komponistes Bingenes Hildegardes mūziku, jau kļuvuši par tradīciju. Šoreiz kopā ar folkloristi Reiznieci un komponisti Madaru Pētersoni izveidota programma, kurā skanēs gan askētiskas latviešu tautas dziesmas, gan poētiski, Dievam veltīti teksti, gan kontrastējošas Sv. Hildegardes unisona melodijas. Tās caur daudz dažādām burdonu balsīm apdarēs un savā jaundarbā meistarīgi apvienojusi komponiste Pētersone. Klasisku ierāmējumu koncertam veidos ērģelniece Kristīne Adamaite, kas atskaņos tautas melodiju iespaidā komponētu ērģeļmūziku.

Reflektējot par kristīgā un tradicionālā simbiozi un līdzāspastāvēšanu, koncerts tematiski iecerēts kā apliecinājums Dieva absolūtā, dzīvību radošā spēka pastāvēšanai ārpus reliģiju un konfesiju rāmjiem, par ko savulaik savos traktātos daudz rakstījusi arī Sv. Hildegarde, akcentējot pasaules radīšanas fakta universālo un visu iekļaujošo dabu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas “Hammond” ir unikāls instruments, viens no retajiem šī zīmola eksemplāriem, kas ražots pirms Otrā pasaules kara, 1937.gadā, turklāt Latvijā – Valsts elektrotehniskajā fabrikā (VEF) ar īpašu mākslinieka Ādolfa Irbītes dizainu. Līdz mūsdienām saglabājušies vien trīs Latvijā ražotie “Hammond” instrumenti.

Piesaistot nīderlandiešu ērģeļu restauratoru Gandertu de Bo, 2023.gadā ir veiksmīgi iesākta Liepājas “Hammond” restaurācija. Atjaunošanas projektu kopā ar ērģelnieku un jauno džeza mūziķu skolotāju Ati Andersonu iniciējusi mūzikas producente Dreģe.

Šopavasar plānots darbus turpināt ar elektromotora nomaiņu, pedāļu atjaunošanu, koka daļu restaurāciju un dokumentālo materiālu apkopošanu arhīvam. Lai varētu veikt iecerētos darbus, nepieciešami vēl ap 10 100 eiro, kas tiks izlietoti instrumenta turpmākam remontam, kā arī regulārai tehniskai apkopei un apsildes jautājumu risināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daļu nepieciešamā finansējuma cerēts iegūt arī šogad ieplānotajos četros koncertos. Nākamais no tiem paredzēts 30.maijā ar Liepājas mūzikas koledžas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Doma kora skolas džeza nodaļu studentu un pasniedzēju piedalīšanos.

Foto – Liepaja.travel

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.