Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas mobilās lietotnes pirmajā gadā atrisināti vairāk nekā tūkstotis jautājumu

Mobilās lietotnes “Liepājas pilsēta” darbības pirmajā gadā aktīvo lietotāju skaits sasniedzis gandrīz divus tūkstošus. Gada laikā iedzīvotāji ar lietotnes palīdzību iesnieguši ap 1100 ziņojumus, no kuriem 95% ir atrisināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms gada, 2021. gada 7. aprīlī, tika izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu “Liepājas pilsēta”, lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību.

Gada laikā lietotni lejupielādējuši 1952 lietotāju. Pēc Liepājas pašvaldības administrācijas Informāciju tehnoloģijas daļas sniegtajiem datiem, lietotāju skaits joprojām lēnām turpina pieaugt. Lietotnes darbības laikā no 2021. gada 7. aprīļa līdz 2022. gada 30. martam ir saņemti 1094 ziņojumi, no kuriem 1029 ir ziņojumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē, 59 ierosinājumi un četras pateicības. Šobrīd no visiem 1094 iesūtītajiem ziņojumiem atrisināti ir 95% jeb 1044 ziņojumi.

Mobilajā lietotnē visbiežāk iesūtīto ziņojumu tēmas ir par ielu infrastruktūras un dažādu teritoriju uzturēšanu, pilsētas apgaismojumu, sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un sabiedrisko transportu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērojams, ka saņemtajiem ziņojumiem ir sezonāls raksturs. Piemēram, martā vairāki iedzīvotāju ziņojumi bijuši par nesakoptām teritorijām un remontiem bērnu rotaļu laukumos, februārī aktualizējās ceļu seguma remontdarbi, savukārt janvārī aktuālākie bija jautājumi par pilsētas apgaismojumu un slidenām ielām.

Ienākušos ziņojums ik dienas apstrādā pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centrs, nododot iesniegtās ziņas atbildīgajiem speciālistiem vai iestādēm, piemēram, Komunālajai pārvaldei, Būvvaldei, Pašvaldības policijai, Liepājas sabiedriskajam transportam. Tāpat turpat, pie iesniegtās ziņas, iespēju robežās tiek sniegta atgriezeniskā saite par jautājuma izpildes gaitu, kā arī ziņots par darbu izpildi.

Pēc iedzīvotāju ierosinājumiem ir veikti vairāki uzlabojumi, piemēram, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, tika uzstādītas vairākas jaunas ceļa zīmes, bīstamības novēršanai tika apzāģēti vai nozāģēti vairāki koki, bērnu spēļu laukumos salabotas rotaļu iekārtas un pastaigu laipām atjaunotas to konstrukcijas. Tāpat sadarbībā ar pašvaldības iestādēm ir panākts, ka tiek novērsta iekļūšana pamestās ēkās, norobežotas bīstamas teritorijas, sakārtoti komunikāciju aku vāki utt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd lietotnē ir pieejamas četras funkcijas: informēt par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē, izplānot braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā, iepazīties ar gaidāmajiem pasākumiem un saņemt svarīgākos paziņojumus no pašvaldības.

Plānojot lietotnes turpmāku attīstību, aicinām iedzīvotājus izteikt savu viedokli, kādas vēl papildu funkcijas par pašvaldības pakalpojumiem būtu lietderīgi iekļaut mobilajā lietotnē. Ierosinājumus var iesniegt, rakstot e-pastu uz pasts@liepaja.lv vai pilsētas sociālo tīklu kontos @liepajalv.

Mobilo lietotni “Liepājas pilsēta” var bez maksas lejupielādēt savā viedierīcē Google Play vai AppStore veikalā. Lietotnes izmantošanai nepieciešams interneta pieslēgums (mobilie dati, Wi-Fi), kā arī lietotājam nepieciešams autentificēties, ievadot savu tālruņa numuru.

Foto – Edgars Pohevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.