Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā atklās Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstādi “Dzīve ir brīnums”

Valērija Baida “Baltie dzidrie”, audekla/eļļas gleznojums 2020. gads

Piektdien, 8. aprīlī, pulksten 17 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 atklās divu spilgtu gleznotāju – Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstādi “Dzīve ir brīnums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gleznu autoru izvēle nosaukt izstādi “Dzīve ir brīnums” nav nejauša. Tā vedina ikvienu sakārtot savas domas un jūtas, ieraudzīt savā apkārtnē labo un gaišo. Kā uzsver Alise Mediņa, īpaši svarīgi tas ir pēc pēdējo divu gadu pārmaiņām, neparedzamības un apjukuma sabiedrībā, kad dzīvojām apstākļu ietekmēti, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Millere.

Alises Mediņas glezniecības motīvi rasti gan lietainā dienā patveroties zem liepām, gan izejot vakara pastaigā, kad iedegas pilsētas apgaismojums un iekrāso krēslaino pilsētu, gan tuvākos un tālākos ceļojumos, atgriešanās brīžos, kas ir aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Alise Mediņa atzīsts, ka
piedzīvotais mirkļa savilnojums pazūd, taču to var saglabāt, iemūžinot gleznas audeklā.

Alise Mediņa apguvusi dažādas studiju programmas, to starpā glezniecības un keramikas mākslas kursu un papildinājusi savas zināšanas Porto Universitātes mākslas nodaļā apmaiņas programmas ietvaros. Turpinot savu profesionālo izaugsmi Latvijas Mākslas akadēmijā, Alise Mediņa ieguvusi divus maģistra grādus – glezniecībā (2010) un keramikā (2019).

Valērija Baidas glezniecība, neviļus liek atgriezties laikā un telpā, kad impresionisti Francijas laukos “medīja” un centās notvert īsto gaismu un krāsu attiecību gleznojot dabā. Gleznotāja Vita Merca par Valērija Baidas glezniecību saka šādi: “Ikdienišķais mums līdzās var būt ne tikai skaists, bet cēls un garīgs, ja skatāmies ne tikai ar acīm, bet arī ar sirdi. Mākslinieks neizskaistina, bet arī nenoklusē. Viņš mīl. Un šī mīlestība arī ir Valērija mākslas ceļš.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks 1989.gadā absolvējis Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas Institūta /GIK-a/ mākslas fakultāti (glezniecība). No 1991.gada dzīvo Latvijā. Izstādēs piedalās kopš 1983. gada.

Valērijs Baida apvieno mākslinieka – inscenētāja profesionālismu un akadēmisku glezniecību, izcilu reālisma skolu ar satraucošu savdabīgu kompozīciju un tēlainību. Mākslinieks piedalījies plenēros Liepājā, Zvejniekciemā, Saulkrastos, Ventspilī, Mazirbē, Nidā u.c., gleznojot jūru un dzīvi tās krastos.

Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstāde “Dzīve ir brīnums” Liepājas muzejā būs skatāma no 8. aprīļa līdz 29. maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.