Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā būs skatāma Lienes Bernātes gleznu izstāde “Dievzemītē”

“Piestātne”. Liene Bernāte

No 5. augusta līdz 2. oktobrim Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 būs skatāma gleznotājas Lienes Bernātes personālizstāde “Dievzemītē”, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kurzeme vēsturiski tiek dēvēta arī par Dievzemīti. Jau pats nosaukums liecina, ka tai ir īpaša aura, ļaužu liela mīlestība pret vietu. Šo vietu redzu un tveru ainaviski, tāpēc izstādes nosaukums arī apzīmē vietu, kur darbi tapuši – mīļvietiņā, mājās, tēvzemē,” tā par izstādes nosaukumu stāsta Liene Bernāte.

Izstādē “Dievzemītē” gleznotāja iekļāvusi darbus, kas, ievērojot pandēmijas laika ierobežojumus, radīti laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam. Dažkārt gleznas tapušas, tikai paskatoties no savas istabas loga vai izejot tuvajā apkārtnē, esot netālu no dzīves vietas.

Gleznotāja savos darbos runā par dabas poēziju, par mirkļa skaistumu – krāsu attiecībām starp debesīm, zemi un ūdeni, bet laukumos viņa meklē tonalitāti. Gleznu ciklā ietverti visi gadalaiki – ziema, pavasaris, vasara un rudens, un gleznās izstādes apmeklētāji varēs atpazīt vietas Kurzemē – Lieģus, Līgutus un Liepājas pludmali.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liene Bernāte ir gleznotāja, skolotāja un īstena kurzemniece: dzimusi Priekulē, uzaugusi Lieģos, skolojusies Durbē, Liepājā un Rīgā, atgriezusies dzimtajā pusē – Lieģos, un strādā Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā par gleznošanas un zīmēšanas skolotāju, kā arī vada Grobiņas Pieaugušo izglītības centra mākslas studiju. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi augstāko izglītību mākslā – mākslas bakalaura grāds un maģistra grāds glezniecības apakšnozarē.

Kopš 1995. gada Lienes Bernātes darbi ir bijuši pieejami apskatei vairāk nekā 80 izstādēs Liepājā, Kurzemē, Rīgā, citviet Latvijā, kā arī ārpus Latvijas robežām: Dānijā, Beļģijā, Lietuvā, Itālijā, Baltkrievijā un Kanādā. Savukārt kopš 2011. gada Liene Bernāte piedalās radošajos plenēros Liepājā, kur nesenākais no tiem ir starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs “Liepājas marīna’18”.

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2. oktobrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.