Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejā būs skatāma Raivja Zabja mākslas kolekcijas izstāde “Viļņošanās”

Piektdien, 3. martā, pulksten 17 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās laikmetīgās mākslas izstādi “Viļņošanās”. Izstādē būs skatāmas gleznas no uzņēmēja Raivja Zabja mākslas kolekcijas, kā arī speciāli šai izstādei veidota kubiešu mākslinieka Umberto Diasa (Humberto Díaz) mākslas instalācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kubiešu mākslinieka Umberto Diasa instalācija tapusi kā radošs process trīs nedēļu laikā Latvijā, esot saiknē ar vietējo vidi, kopienu un šeit gūtajiem impulsiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Umberto Diass (1975) 1995. gadā studējis keramiku un grafisko dizainu profesionālajā mākslas skolā Trinidādā un 2004. gadā absolvējis tēlniecību Augstākajā mākslas institūtā Havanā.

Ar vairāk nekā divdesmit personālizstādēm un simtiem grupu izstāžu mākslinieks ir pazīstams ar savām vietai specifiskām instalācijām, skulptūrām, fotogrāfijām, video un performancēm Kubas un starptautiskos pasākumos. To vidū īpaši izceļas: VIII, IX, X, XI un XII Havanas biennāle, Portugāles Arte 2010 un 55, kā arī Venēcijas biennāle 2013. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš ir piedalījies dažādās mākslinieku rezidencēs Kubā, Turcijā, Lielbritānijā, Meksikā, Austrijā, Šveicē, Polijā un ASV. Tāpat viņš ir ieguvis daudzas atzinības Kubā un starptautiski, kā, piemēram, Kubas nacionālās kultūras izcilība (2020). Viņa darbi atrodas nozīmīgās publiskās un privātās kolekcijās Kubā, Meksikā, ASV un Eiropā. Papildu informācijai par mākslinieku skatīt: www.humbertodiaz.com.

Izstādes atklāšanā paredzēta arī Raivja Zabja kolekcijas otrā kataloga-ceļveža prezentācija. Katalogs-ceļvedis “The Ripple Effect of Art” klajā nācis 2023. gada februārī. Tas apkopo un stāsta, kā tapusi un astoņpadsmit gadu laikā attīstījusies Raivja Zabja mākslas kolekcija.

Raivja Zabja kolekcijas darbu izstādes Liepājas muzejā ir rīkotas vairākkārt. Jaunākā pieredzes, iedvesmas un vēsturisko slāņu piesātinātā izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē parāda, kā veidojas savstarpēju pieredžu un informācijas apmaiņu starp mākslinieku un kolekcionāru, kur nav svarīgi, ne autors, ne nosaukums, ne citas detaļas, bet svarīgas ir tikai sajūtas un iespaidi, un iedvesma, kas rosina radoši darboties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai esat redzējuši, cik skaisti apļi uz ūdens izklīst pēc iemesta akmens? Līdzīgu efektu – viļņošanos – var redzēt radošās iedvesmas ietekmē. Tas, kas reiz noticis ar mākslinieku, tiek nodots skatītājiem – iedvesmo, dod impulsu runāt, rakstīt un dziedāt par mākslu; izdaiļot un garīgi padarīt mūsu dzīvi daudzpusīgu; saglabāt, nest un rādīt, lai atkal iedvesmotos radošiem meklējumiem un, iespējams, atspoguļotu un aptvertu visu, kas notiek ar mums un mums apkārt, aptvert mūsu dzīvi,” tā par iedvesmu izstādes nosaukumam saka mākslas kolekcionārs Raivis Zabis.

Izstāde “Viļņošanās” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 28. maijam.

Foto – Kolāža no Raivja Zabja mākslas kolekcijas gleznām

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.