Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs aicina skolēnus iepazīt mākslinieka J.F. Tīdemaņa daiļradi

E. Kudrēvica foto

Liepājas muzejs aicina skolēnus iepazīt izcilā latviešu mākslinieka Jāņa Ferdinanda Tī-demaņa glezniecību jaunā tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbībā “Jānis Ferdinands Tīdemanis. Krāsas, kas iedvesmo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiešsaistes nodarbības laikā skolēni iepazīsies ar mākslinieka daiļradi, viņa glezniecības ma-nieri, izmantotajiem mākslas izteiksmes līdzekļiem, vienlaikus uzzinot ekspresīvā glezniecības virtuoza dzīvesstāstu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.

Jānis Ferdinands Tīdemanis bija neapvaldīta temperamenta un spožu krāsu gleznotājs. Viņa gleznās redzama liesmojoša krāsu spēle, reizēm arī asi kontrasti: kobaltzilais pret citrondzel-teno, melnais pret, kā arī virtuozs otas triepiens.

Ar dokumentālu video un foto materiālu starpniecību, skolēniem būs iespēja ielūkoties izstādes tapšanas procesā Liepājas muzejā. Nodarbības laikā skolēni varēs izzināt tādus jēdzienus kā – ekspresija, kolorīts, ekspozīcija, kolekcija, eksponāts, restaurācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē “Jānis Ferdinands Tīdemanis. Darbi no Zuzānu kolekcijas” Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē un otrā stāva vestibilā šobrīd ir apskatāmi vairāk nekā 60 gan zināmi, gan līdz šim neredzēti mākslinieka J. F. Tīdemaņa darbi no dažādiem daiļrades periodiem. Ekspozīciju pa-pildina fotogrāfijas un dokumentālas liecības.

Tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbība “Jānis Ferdinands Tīdemanis. Krāsas, kas iedvesmo.” notiek pēc pieprasījuma tiešsaistē – Zoom platformā, iepriekš sazinoties ar Liepājas muzeja galveno muzejpedagoģi Ingu Zīverti, rakstot – inga.ziverte@liepaja.lv vai zvanot +371 29605223.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.