Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs aicina uz Jāņu vainagu vīšanas meistarklasi

Saulgriežu ziedu vainagu darināšanas meistarklase Liepājas muzejā 2022. gadā. Publicitātes foto

Trešdien, 19. jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina uz Jāņu vainagu vīšanas meistarklasi, kuru vadīs pirtniece un zāļu sieva Māra Tīmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras saulgriežos rotāties ar vainagiem piedien ne tikai jaunām meitām. Šajā laikā ziedu un zāļu vainagus liek galvā gan precētas sievas, gan viedas māmuļas, gan brangi puiši un vīri. Laukos pat lopiņi tiek pie sava vainaga.

Šogad saulainais un siltais laiks ir pasteidzinājis pilnziedu pļavā un pilnbriedu dabā, jau šobrīd radot Līgo un Jāņu sajūtu. Kādā ziedu rotā būs tērpušās pļavas saulgriežos, to uzzināsim pavisam drīz, bet, kā dzied latviešu tautasdziesmā: “Visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā”.

Jāņu vainagu vīšanas meistarklasē Liepājas muzejā Māras Tīmanes vadībā varēs darināt un rotāties ar dabīgu un noturīgu augu vainagu, par pamatu ņemot smilgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārai Tīmanei ir gadiem krāta pieredze un zināšanas par Latvijas augiem un to lietojumu dziedniecībā un sadzīvē, tāpēc tikšanās reizē viņa arī pastāstīs par vainagā ievīto Jāņu zāļu vērtīgajām īpašībām. Ja ir vēlēšanās vainagā iepīt sev īpašus augus, tad var tos ņemt līdzi. Zāļu sievai noteikti būs ko par tiem pastāstīt.

Dalība meistarklasē – desmit eiro. Viss nepieciešamais vainaga darināšanai ir iekļauts cenā. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāju Vinetu Solovjovu pa tālruni +371 294 49771 vai rakstot elektroniski: vineta.solovjova@liepaja.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.