Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs aicina uz lekciju par ikonogrāfiju

Publicitātes foto

Ceturtdien, 17. februārī, pulksten 18 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 izstādes “Ikonas” ietvaros notiks lekcija par ikonogrāfiju. Māksliniece Evija Rudzīte un Anna Zandberga – Šenke iepazīstinās ar ikonu rašanās vēsturi un to izgatavošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gleznotāja un pasniedzēja Evija Rudzīte runās par ikonu, tās būtību, raksturīgām iezīmēm. Savukārt ikonu gleznotāja Anna Zandberga-Šenke apmeklētājiem sniegs iespēju ielūkoties improvizētā ikonu gleznotāju ikdienā, atklājot dažus amata noslēpumus ikonu tapšanā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Millere.

Ikona ir neatņemama kristīgās Baznīcas sastāvdaļa. Tā ir dzīva glezniecības tradīcija, kas turpina piedzīvot savu attīstību un izmaiņas arī šodien. Ikona ir antīkajā kultūrā plaši attīstītās vizuāli plastiskās mākslas un glezniecības mantiniece.

Jau iepriekš ziņots, ka sākot ar 7. janvāri Liepājas muzeja anfilādē skatāma 2012. gadā dibinātās Ikonogrāfu biedrības autoru izstāde “Ikonas”, kuras mērķis ir apvienot ikonu un svētbilžu autorus Latvijā un ārpus tās, kā arī veicināt sabiedrības izglītību ikonu un svētbilžu jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes “Ikonas” mākslinieku sastāvu veido Ikonogrāfu biedrības kodols un viņu pieaicināti profesionālie un jaunie ikonogrāfi: Anna Zandberga – Šenke, Agnese Vasiļevska, Evija Rudzīte, Jelena Lilija Kimsdotter Vänts, Karīna Tambovska, Natālija Stratanoviča, Ņina Skangale – Začeste. Ikonu gleznotājas – Oļesja Āboliņa, Kristīne Korjakina. Ka arī mozaīku māksliniece un dizainere, darbnīcas Kabinetto Mosaic Studio vadītāja – Irina Krilo.

Izstāde “Ikonas” Liepājas muzeja anfilādē būs aplūkojama līdz 27. februārim.

Ieejas maksa – 2.50 eiro.

Ieeja muzejā un izstāžu apmeklējums pieejams pieaugušajiem, uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.