Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs aicina uz Ziemassvētku koncertu džeza noskaņās

Piektdien, 15. decembrī, pulksten 18 Liepājas muzejs aicina uz Ziemassvētku koncertu džeza noskaņās, kura laikā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Liepājas džeza komūnas domubiedri – “John Coltrane Band”. Koncerts izskanēs muzeja lielajā izstāžu zālē, kurā līdz 21. janvārim aplūkojama tekstilmākslinieka Egila Rozenberga lielformāta gobelēnu izstāde “Transfigurācija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupā “John Coltrane Band” apvienojušies: Krišjānis Petraitis (tenora saksofons), Harijs Ločmelis (trompete), Timotejs Rozentāls (klavieres), Kristaps Vītols-Vītoliņš (kontrabass) un Andris Žabris (bungas), portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Ziemassvētku koncerts džeza noskaņās izskanēs divās daļās. Koncertā būs dzirdama gan Džona Koltreina mūzika, piemēram, skaņdarbs, ko Koltreins nereti iekļāva savā repertuārā – “Greensleeves”, gan arī grupas kompozīcijas. Tiks atskaņots arī skaņdarbs, ko bieži atpazīst kā Ziemassvētku korāli – “Kas ir šis bērns”. Tāpat koncertā būs dzirdams gregorisks Adventa laika korālis “Veni, veni Emanuel”, kas līdz mūsdienu klausītāju ausīm ģeniālā saksofonista izpildījumā diemžēl nav nonācis.

“John Coltrane Band” par savas mūzikas patronu un bākuguni ir izvēlējušies komponistu un saksofonistu Džonu Koltreinu (John Coltrane). Džons Koltreins bija amerikāņu džeza saksofonists, grupas līderis un komponists. Viņš ir viena no ietekmīgākajām un atzītākajām personībām džeza un 20. gadsimta mūzikas vēsturē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājot grupai, kas viņiem ir Džons Koltreins, viņi teic, ka, atbildot uz šo jautājumu, izskaidrojams arī, kas vispār ir mūzika: “Tas ir spēks, un tā ir uguns, kas tiek nesta no debesīm – tas ir gara nesējs. Viņa mūzika sniedz to piepildījumu, ko sagaidām no mūzikas. Tā neprasa nekādus komentārus kā vien to, lai atveram sirdi šai ugunij. Jaunā grupas repertuāra vēstījums ir Koltreina manifests “A Love Supreme” jeb “Augstākā mīlestība””.

Pirms pasākuma un starp abām koncerta daļām ikviens apmeklētājs ir aicināts nobaudīt kūkiņas un citus cienastus, ko būs sarūpējusi “Stenderu konditoreja”, kā arī ļauties pirmssvētku noskaņām, nofotografējoties pie Ziemassvētku egles, kas rotā Liepājas muzeja vestibilu.

Ieeja koncertā – pieci eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.