Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas muzejs Eiropas kultūras mantojuma dienās aicina iepazīt ēkas Kungu ielā 24 atjaunotni

Piektdien, 16. septembrī, pulksten 18 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” Kungu ielā 24 ikviens interesents aicināts uz būvarheologa Jura Zviedrāna lasījumu un izzinošu ekskursiju “Kungu 24 nams – izpēte un atdzimšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasījums notiek Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, kur Juris Zviedrāns, balstoties uz izpētes materiāliem par Liepājas vēsturisko apbūvi, stāstīs par pilsētbūvniecības pirmsākumiem, ēku uzbūvi un interjeru apdarēm ar gleznojumiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.

Liepājas 17.–19.gs. interjera muzeja ēka Kungu ielā 24 būvēta ap 1688. gadu un ir viena no vecākajām koka celtnēm Liepājā, kas restaurēta un atgūta sabiedrībai. Tipoloģiski tā nav parasta būve, jo ir vienīgais Latvijā zināmais 17. gadsimta pilsētas krogs, kas sevī ietver trīs funkcijas. Pirmā stāva labajā pusē atradās kroga īpašnieku dzīvojamās telpas, kreisajā pusē virtuve un krogs, bet divos jumta stāvos – izvietota noliktava ar preču paceļamo ratu. Tā kā pirms ēkas atjaunošanas darbu uzsākšanas veikti apjomīgi izpētes darbi un nozīmīgas vēsturiskās liecības atklātas arī būvdarbos, tad šobrīd iegūta plaša informācija par Kungu ielas 24 koka ēkas būvniecību, pārbūvēm, galdniecības izstrādājumiem, aprīkojumu un apdari.

Stāstījuma noslēgumā būs iespēja pievienoties izzinošai ekskursijai interjera muzeja telpās, kur Juris Zviedrāns klātesošo uzmanību pievērsīs nama telpās restaurācijas gaitā uzietajām vērtībām un atradumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc apjomīgo restaurācijas darbu veikšanas bijušais krogs-viesu nams šobrīd ir atguvis vēsturisko izskatu, bet daudzas Liepājas 17. un 18. gadsimta koka un mūra celtnes vēl tikai gaida savu atdzimšanu.

Ieejas maksa Jura Zviedrāna lasījumos un ekskursijā – 3 eiro no personas.

Pasākuma laikā būs iespējams iegādāties gardas uzkodas, kūkas un dzērienus no “Stenderu konditorejas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir tradīcija, kurā Latvija iesaistījusies jau 28 gadus, katru gadu aicinot pievērst uzmanību izvēlētajai gada tēmai un atverot vērtīgu, sabiedrībai interesantu un iedvesmojošu objektu durvis.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.