Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ēkas sakārtošanai valdība piešķir 470 420 eiro

Foto – Liepaja.lv

Valdība šodien atbalstīja Kultūras ministrijas priekšlikumu piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem” 470 420 eiro Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mākslas un dizaina skolas ēkas Ausekļa ielā 11/15 neatjaunoto telpu un iekšējo inženiertīklu sakārtošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, šis ir augstas gatavības kultūras infrastruktūras projekts, kas saistīts ar Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu atjaunošanai.

Pēc KM paustā, lai novērstu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas telpu infrastruktūras sadrumstalotību, tehnisko un morālo novecošanu Izglītības un zinātnes ministrija Eiropas Savienības fondu projektā “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas profesionālās kultūrizglītības mācību vides modernizēšana” jau īsteno vidusskolas ēku Alejas ielā 18 atjaunošanas programmu par kopējo summu 3,9 miljoniem eiro, tomēr tās laikā nebija iespējams īstenot darbus skolas Ausekļa ielas 11/15 ēkā.

Lai nodrošinātu būvdarbu veikšanu līdz šim neatjaunotajā skolas ēkā Ausekļa ielā 11/15, jau īstenoti publiskie iepirkumi par Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ēkas daļas un iekšējo inženiertīklu vienkāršotu atjaunošanu, apliecinājuma kartes izstrādi, būvdarbu veikšanu, autoruzraudzību un būvuzraudzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši veikto iepirkumu rezultātiem, plānotās izmaksas vidusskolas ēkas Ausekļa ielā 11/15, Liepājā, neatjaunoto telpu un iekšējo inženiertīklu atjaunošanai ir 470 420 eiro – apliecinājuma kartes izstrādei un autoruzraudzībai 26 486 eiro, būvdarbiem 431 832 eiro un būvuzraudzībai 12 100 eiro. Darbus Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ēkā Ausekļa ielā 11/15 plānots īstenot šī gada laikā.

Kokale atzīmēja, ka pēc visu plānoto būvdarbu īstenošanas Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas telpas nodrošinās mūsdienu prasībām atbilstošu un pienācīgu platību mācību darba, tai skaitā praktisko nodarbību organizēšanai un arī metodisko līdzekļu uzglabāšanai.

Atbilstoši KM padotībā esošo profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu attīstības koncepcijai profesionālās izglītības kompetences centri tiek veidoti kā izcilības centri ar resursu un kompetenču koncentrāciju uz esošo specializēto kultūrizglītības iestāžu bāzes, plānojot atbilstošas infrastruktūras attīstību.

Priekšnosacījums kvalitatīva un konkurētspējīga izglītības procesa nodrošināšanai ir atbilstošas un modernas infrastruktūras pieejamība. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola izveidota 2016.gadā, apvienojot Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu. 2017.gadā skolai piešķirts profesionālās izglītības kompetences centra statuss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.