Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas okupācijas muzejā skaidros zīmīgākos holokausta norises notikumus Liepājā

Liepājas muzeja publicitātes foto – Maija Meiere-Oša (Autors: Kārlis Volkovskis)

Trešdien, 21. februārī, pulksten 9, 12.30 un 14.15 Liepājas okupācijas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 Liepājas Valsts ģimnāzijas, Liepājas Raiņa vidusskolas un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas skolēni tiksies ar Žaņa Lipkes memoriāla pētnieci un izglītības programmu kuratori Maiju Meieri-Ošu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lektore skolēnu auditorijai sagatavojusi divu lekciju ciklu par pirmskara Liepājas ebreju kopienas dzīvi, tās iznīcināšanu Otrā pasaules karā, kā arī tiem liepājniekiem un apkārtnes ļaudīm, kas mēģināja ebrejus glābt. Pirmā lekcija paredzēta 21. februārī, bet otrā – 28. februārī, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas okupācijas muzejs” vadītāja Sandra Šēniņa.

  1. gada tautas skaitīšanā Liepājā reģistrēti 7379 ebreji, kuri bija daļa no pilsētas identitātes, sabiedriskās, kultūras, ekonomiskās un reliģiskās dzīves. Par to mūsdienās liecina, piemēram, pirmskara fotogrāfijas, reklāmas sludinājumi avīzēs, kultūras dzīves hronikas, kas stāsta par ebreju ārstiem, amatniekiem, tirgotājiem, mūziķiem.

Lielāko daļu Liepājas pirmskara ebreju kopienas nogalināja nacistu okupācijas gados. Slepkavības notika arī pašā pilsētā vai tās apkārtnē, piemēram, Raiņa parkā, pie Liepājas bākas un Šķēdē.

Pētniece Maija Meiere-Oša skolēniem stāstīs gan par iznīcināto Liepājas ebreju kopienu, holokausta norisi pilsētā, kā arī tiem drosmīgajiem, līdzjūtīgajiem cilvēkiem pilsētā un tuvējā apkārtnē, kuri, riskējot ar pašu drošību, sniedza patvērumu nacistu vajātajiem ebrejiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā pirmajā priekšlasījumā lektore iezīmēs būtiskākās pirmskara ebreju kopienas elementus, lai modinātu skolēnos izpratni par holokaustā zaudēto. Žaņa Lipkes memoriāla pētniece skaidros zīmīgākos holokausta norises notikumus Liepājā, lai sagatavotu skolēnus otrajam lasījumam par ebreju glābējiem un izglābtajiem.

Dalība lekcijā ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.