Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pašvaldība izsludina uzņēmējdarbības konkursu remigrantiem

Liepājas pašvaldība izsludina uzņēmējdarbības konkursu remigrantiem, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veicinātu jaunu produktu un pakalpojumu attīstību reģionālā mērogā, sniedzot atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai remigrantiem Liepājā, ceturtdien Liepājas domes sēdē deputāti apstiprināja projektu līdzfinansēšanas konkursa noteikumus.

Liepājas pašvaldība ar Kurzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu projektā “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts” 2024., 2025. un 2026.gadā organizēs projektu līdzfinansēšanas konkursu remigrantiem, lai piešķirtu līdzfinansējumu uzņēmējdarbības sākšanai un jaunu darba vietu izveidei.

Plānotais kopējais finansējums trim gadiem paredzēts 114 000 eiro, un tas sastāv no VARAM līdzfinansējuma – 76 000 eiro un Liepājas pašvaldības līdzfinansējuma – 38 000 eiro. Šogad pieejamais līdzfinansējums ir 43 500 eiro, proti, VARAM līdzfinansējums 29 000 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 14 500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzfinansējuma piešķiršanas mērķis ir sniegt atbalstu uzņēmumiem, kas rada jaunas darbavietas remigrantiem, un jaunizveidotiem remigrantu uzņēmumiem, kā arī līdzfinansēt projektus, kas tiks īstenoti Liepājā. Līdzfinansējums tiek piešķirts konkursa kārtībā granta veidā. Viena uzņēmuma vienam projektam maksimāli pieļaujamais līdzfinansējums ir 12 000 eiro.

Pieteikties konkursam aicināti tie iedzīvotāji, kuri ir atgriezušies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Liepājā un vēlas veidot šeit uzņēmējdarbību, kā arī jau esoši uzņēmumi, kas vēlas nodarbināt remigrantu.

Konkursa nosacījumi un pieteikšanās iespēja pieejama pašvaldības mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās konkursam tiks izsludināta vismaz reizi gadā 2024., 2025. un 2026.gadā, pēc nepieciešamības var tikt izsludināta papildu pieteikšanās.

Projektu pieteikumus izvērtēs Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursa ekspertu komisija. Izvērtējot ekspertu komisijas priekšlikumus, lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pieņems dome. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas Attīstības pārvalde organizēs līgumu slēgšanu ar projektu iesniedzējiem un nodrošinās kontroli par līdzekļu un aktivitāšu izlietošanu atbilstoši noslēgtajam līgumam un projekta pieteikumam.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.