Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pašvaldība nodrošinās Lēņu ielas 5.nama iedzīvotājus ar pagaidu dzīvesvietām

Foto – infoliepaja.lv

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, kādā nonākuši Lēņu ielas 5 iemītnieki, Liepājas pašvaldība uz laiku nodrošinās nama iedzīvotājus ar pagaidu dzīvesvietu, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā to, ka Liepājas būvvalde 1.novembrī lēma par nekavējošu nekustamā īpašuma Lēņu ielā 5, Liepājā, ekspluatācijas pārtraukšanu, jo būves tehniskais stāvoklis rada draudus veselībai un dzīvībai, izveidojusies situācija atzīstama par ārkārtēju, kurā īpašumā esošajām personām miteklis jāatstāj nekavējoties. Pašvaldībā norāda, ka iedzīvotāji pašu spēkiem nespēj atrisināt sarežģītos apstākļus.

Lazdāne uzsver, ka šādos apstākļos Liepājas pašvaldība ir gatava cilvēkus nodrošināt ar pagaidu mājokli. Pašlaik norisinās un turpinās sarunas par katram iedzīvotājam piemērotākā atbalsta sniegšanu.

Liepājas pašvaldībai ir tiesības sniegt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā saskaņā ar likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” grūtībās nonākušām personām. Tas paredz neatliekamu palīdzību cilvēkiem, kuri nonākuši situācijā, kas atzīstama par ārkārtēju, jo mājoklis, kurā tā mitinās, kļuvis neapdzīvojams terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas, vai citas katastrofas dēļ, vai mājokļa tehniskais stāvoklis apdraud tajā mītošo personu dzīvību, veselību. Šajos gadījumos pašvaldība var nodrošināt iedzīvotājus ar pagaidu dzīvesvietu līdz vienam gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka cilvēki, kuri sākuši dzīvot Lēņu ielā 5, nokļuvuši neapskaužamā situācijā, iemaksājot naudu par dzīvokļiem ēkā, kas nebija nodota ekspluatācijā un šie darījumi netika reģistrēti Zemesgrāmatā.

SIA “Lēņu nams”, kas iedzīvotājiem šos nepabeigtos dzīvokļus tirgoja, tika likvidēts. Pašvaldība ēku pārņēma no valsts, īpašums tika atzīts par bīstamu dzīvošanai un pašu iedzīvotāju drošības dēļ ēka ir jāatstāj. Pašvaldība ir gatava sniegt iedzīvotājiem pagaidu dzīvesvietu un nodrošināt ar cita veida nepieciešamo atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.