Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pašvaldība VARAM informējusi par divām ēkām un 50 vienistabas dzīvokļiem Ukrainas bēgļu izmitināšanai

Liepājas pašvaldība Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) informējusi par divām ēkām un 50 vienistabas dzīvokļiem Ukrainas bēgļu izmitināšanai, aģentūrai LETA apstiprināja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis (LRA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība informējusi VARAM par iespēju izremontēt Dienesta viesnīcas piecu stāvu ēku Siļķu ielā 7, kas atrodas Ziemeļu priekšpilsētas rajonā. Tuvumā tai atrodas divas vidusskolas, pieci bērnudārzi, pārtikas veikali un sabiedriskais transports.

Ēka daļēji tiek izmantota pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Iedzīvotāju izmitināšanai ir pielāgojami trīs stāvi ar kopējo platību 1158 kvadrātmetri (m2). Telpu platības ir no 17 līdz 36 m2.

“Izvērtējot telpu tehnisko stāvokli, pakāpeniski trīs mēnešu laikā, ieguldot remontdarbos aptuveni 40 000 eiro, būtu iespējams sakārtot ēkas otro stāvu, kurā varētu izmitināt līdz 200 cilvēkiem,” norāda Deksnis. Arī pēc tam, kad telpas vairs nebūs nepieciešamas Ukrainas civiliedzīvotājiem, pašvaldība tās varētu izmantot sportistu un skolēnu izmitināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sakārtotu telpas ēkas ceturtajā un piektajā stāvā, kur telpu kopējā platība ir 570 m2, nepieciešami plaši remontdarbi, tajā skaitā jumta un apkures sistēmas sakārtošana, kas aizņems vairāk nekā trīs mēnešus. Abos stāvos varētu apmesties līdz 100 cilvēkiem.

Vēl bēgļus pašvaldība, veicot telpu remontu, varētu izmitināt bijušās internātskolas trīs stāvu ēkā Krūmu ielā 65, kas atrodas Ziemeļu priekšpilsētas rajonā.

Pašlaik ēka ir neapdzīvota. Pielāgojami trīs stāvi ar kopējo platību 4419 m2, izmitināmā platība ir 2367 m2. Pirmajā un otrajā stāvā ir mācību klases un atpūtas telpas, savukārt trešajā stāvā izveidotas telpas audzēkņu izmitināšanai. Lai ēka būtu derīga cilvēku izmitināšanai, nepieciešams ieguldīt 347 981 eiro. Remontdarbu veikšanai nepieciešamais laiks būs ilgāks nekā trīs mēneši, norādīja Deksnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pašvaldība piedāvājusi tās īpašumā esošos 50 vienistabas dzīvokļus dažādos pilsētas rajonos. Tajos nepieciešams veikt remontdarbus. Aptuvenās viena m2 remonta izmaksas ir no 100 līdz 200 eiro atkarībā no katra dzīvokļa stāvokļa. Kopējās remontdarbu aptuvenās izmaksas tiek lēstas 400 000 eiro. Remontdarbus iespējams veikt pakāpeniski trīs mēnešu laikā. Katrā dzīvoklī var izmitināt ne vairāk kā četrus vienas mājsaimniecības cilvēkus.

Deksnis piebilda, ka pašlaik pašvaldība nav saņēmusi atbildi no VARAM par to, kuru no piedāvātajiem nekustamajiem īpašumiem varētu izremontēt Ukrainas civiliedzīvotāju vajadzībām.

Jau ziņots, ka VARAM plāno sniegt atbalstu pašvaldībām ēku pielāgošanai un labiekārtošanai Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai. VARAM gatavo grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, lai pašvaldībām sniegtu papildu atbalstu no Krievijas īstenotās agresijas bēgušo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

Pēc koalīcijas partneru sanāksmes, kurā tostarp piedalījās arī pašvaldību pārstāvji, atbalstīta VARAM virzītā iecere stiprināt pašvaldību kapacitāti bēgļu izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.