Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pludmalē pabeigta glābēju torņa uzstādīšana

Šovasar apmeklētāju drošību pludmales glābējiem būs iespējams uzraudzīt no vēl viena torņa – liedagā, iepretim centra peldvietas glābšanas stacijai, ir pabeigti jaunā pludmales novērošanas torņa uzstādīšanas un montāžas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada decembrī, būvnieki smiltīs jau ieskrūvēja metāla pāļus, šā gada janvārī un februārī uz tiem piestiprināja nesošās konstrukcijas no īpaši apstrādāta koka un atbilstoši projektam uzstādīja citus torņa elementus – kāpnes, stiklotu telpu personālam, jumtu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pludmales glābēju infrastruktūras papildināšanas mērķis ir palielināt cilvēku drošību atpūšoties pie jūras. No jaunā torņa glābējiem būs iespējams labāk novērot centra pludmali – tornis atrodas tuvāk jūrai, tieši liedagā, kur vasarās pulcējas visvairāk apmeklētāju.

Līdz šim atpūtnieku drošību glābēji uzraudzīja no diviem torņiem – centra un Dienvidrietumu peldvietā (Liedaga ielas galā), kur ik vasaru plīvo Zilais karogs. Taču centra peldvietas glābšanas stacijas tornī dežurantam skata panorāmu daļēji aizsedz kāpas un krūmāji. Tāda situācija ir izveidojusies pakāpeniski, smilšu un kāpu pārvietošanās dēļ vairāku desmitu gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Torņa augstums – pieci metri. Torņa projekta dokumentāciju ir izstrādājusi SIA “CORE projekts”. Projektā ir veiktas izmaiņas, nomainot sākumā paredzētās, bet būvniecību stipri sadārdzinošo tērauda karkasu ar masīvām koka konstrukcijām.

Vēl viena, tas ir, papildu novērošanas torņa uzstādīšanu pirms vairākiem gadiem Komunālajai pārvaldei ieteica eksperti, kas veica Liepājas peldvietu drošības risku izvērtēšanu pēc starptautiski noteiktajiem kritērijiem. Bez tam Komunālās pārvaldes speciālisti un pludmales glābēji ir mācījušies no Ventspils, Jūrmalas un citu pilsētu, kā arī valstu pieredzes.

Torņa projekta īstenošanu Komunālā pārvalde bija iecerējusi jau 2021. gada sākumā, taču darbu sākšanu aizkavēja iepirkuma process, kurā atklājās viena pretendenta neatbilstība konkursam, tad cits pretendents atteicās no līguma. Iepirkumu aizkavēja arī augstās metāla izstrādājumu cenas un citi faktori.

UZZIŅAI

  1. Pludmales glābēju torņa uzstādīšana notika:
    “Interreg V-A Latvijas -Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam” projekta “Palielinot cilvēku drošību Baltijas jūrā, izmantojot pārrobežu sadarbību Rietumu Lietuvā un Kurzemē” (“Increasing people safety in the Baltic Sea through cross-border cooperation in the Western Lithuania and Kurzeme” (ONLY SAFE!)) ar identifikācijas numuru LLI-441, ietvaros.
  2. Būvdarbus veica: SIA “Cortto”
  3. Būvdarbu līguma summa: 61 081,15 EUR, ar PVN

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.