Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas SEZ Hidrogrāfijas grupa sākusi gatavoties ziemas navigācijas sezonai

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes Kapteiņdienesta Hidrogrāfijas grupa sākusi gatavoties ziemas navigācijas sezonai un veikt nepieciešamās darbības, lai apsekotu un sagatavotu navigācijas zīmes krastā un jūras akvatorijā ap Liepājas ostu, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Liepājas SEZ pārvaldes Kapteiņdienesta Hidrogrāfijas grupas pārziņā ir 82 objekti, no kuriem 51 atrodas ūdenī, kas ir kā ceļa zīmes kuģu satiksmē.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ziemas navigācija visās Latvijas ostās sākas 15.decembrī un beidzas 15.aprīlī.

Ziemas navigācija nozīmē, ka kuģu īpašniekiem ir pienākums šajā laikā sagatavot kuģus drošai kuģošanai pie negatīvām gaisa temperatūrām. Uz kuģa jābūt nodrošinātam aprīkojumam kuģa korpusa atbrīvošanai no apledojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu par ziemas navigācijas sākšanu Liepājas ostā pieņem Liepājas ostas kapteinis, balstoties uz reālo situāciju, bet gatavošanās ziemas sezonai sākas savlaicīgi, skaidroja Liepājas SEZ pārstāvji.

Navigācijas zīmju izvietošanu vadlīnijās un kuģu ceļos nosaka Starptautiskie noteikumi, kas ir vienota sistēma visās ostās, lai ikviens kuģis varētu droši ienāk un iziet no ostas. Liepājas ostā vairāk nekā 20 gadus tiek izmantotas navigācijas zīmes, kas darbojas izmantojot saules baterijas. Tas nozīmē, ka dienā tās uzlādējas, lai rādītu ceļu kuģiem diennakts tumšajā laikā.

Liepājas ostā vēsturiski ir trīs ārējie vārti, un atkarībā no laika apstākļiem kuģi var izmantot piemērotākos vārtus. Līdz šim droša kuģošana bija pa ostas dienvidu un vidus vārtiem, bet pēc Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projekta īstenošanas, droši var izmantot arī platākos ziemeļu vārtus. Abās vārtu pusēs 2020.gadā uzstādītas jaunas navigācijas zīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas ostā ir arī trīs iekšējie vārti, kas ir vārti ostas iekšējā reidā uz Karostas kanālu, un divi vārti uz dziļūdens piestātnēm Brīvostā. Liepājas ostas ārējā un iekšējā reidā atrodas 81 navigācijas zīme. Tālāka no tām ir “Alfa” jeb pieņemšanas boja, kas atrodas deviņus kilometrus no Liepājas ostas vārtiem.

Liepājas osta pēc pārkrauto kravu apmēra ir trešā lielākā osta Latvijā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.