Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas Simfoniskais orķestris aicina piedzīvot gaišo Volfganga Amadeja Mocarta un Sezāra Franka mūziku

Foto – Iveta Makare

Piektdien, 22. aprīlī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā aicina mūzikas mīļotājus piedzīvot gaišo Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta un beļģu izcelsmes franču romantisma komponista Sezāra Franka mūziku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Volfgangs Amadejs Mocarts ir viens no pašiem nozīmīgākajiem meistariem pasaules mākslas vēsturē – ģeniāli apdāvināts komponists, pianists, vijolnieks, diriģents, pedagogs. Viņa ārkārtējās muzikālās dotības realizējās visu tolaik eksistējošo profesionālās mūzikas žanru papildināšanā un principiālā reformēšanā, kā arī atjaunināšanā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncerta programmā iekļauti divi Mocarta skaņdarbi – uvertīra operai “Lučio Silla”, savukārt kulminācijā skanēs Mocarta “Sinfonia Concertante” obojai, mežragam, fagotam un klarnetei ar orķestri.

Liepājas Simfoniskais orķestris to izpildīs kopā ar obojistu Mārtiņu Zālīti, klarnetistu Kārli Catlaku, fagotistu Arti Zēnu un mežradznieku Ingu Novicānu, kas ir ne vien šī orķestra koncertmeistari savu instrumentu grupās, bet zināmi arī ar savu aktīvo koncertdarbību pūšaminstrumentu ansambļa “Kurland Quintet” sastāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnēji šo darbu Mocarts 1778. gadā Parīzē rakstījis obojai, mežragam, fagotam un flautai, taču šādā versijā “Sinfonia Concertante” publikai nekad nav tikusi spēlēta, un līdz ar to oriģinālā partitūra tika pazaudēta. Skaņdarbs, kādu to pazīstam šodien, kļuva zināms 1869. gadā un sākotnēji tika nekritiski pieņemts kā nedaudz atšķirīga Mocarta zaudētā darba versija. 20. gadsimta 30. gados mūzikas pētnieki šādu pieņēmumu sāka apšaubīt, tomēr “Sinfonia Concertante” savu popularitāti ir saglabājusi arī mūsdienās, un tā tiek regulāri izpildīta koncertzālēs visā pasaulē.

Vēl bez Mocarta mūzikas, diriģenta Andra Vecumnieka vadībā orķestris atskaņos arī beļģu izcelsmes franču romantisma komponista Sezāra Franka simfoniju Reminorā – simfoniskā repertuāra pērli un hrestomātisku darbu, kas jāiepazīst ikvienam mūzikas mīļotājam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.