Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas sirdī Rožu laukumā iespaidīgi uzplauks stādu tirgus “Pavasaris ziedos”

Svētku brīvdienā 4.maijā visas dienas garumā no pulksten 9 līdz 16 Liepājā, Rožu laukumā, norisināsies lielākais šīs nozares gadatirgus Kurzemē “Pavasaris ziedos”. Šī būs īsta svētku diena dārzkopjiem, jo pavasara stādu tirgus Liepājā gaidāms ļoti apjomīgais un krāšņs. Sabrauks ne tikai lielākās stādaudzētavas no visas Latvijas, bet savām vajadzībām varēsiet izvēlēties arī zāles pļāvējus – robotus un elektriskos dārza instrumentus. Šogad stādu gadatirgus norisināsies Rožu laukuma autostāvvietas teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki dārzkopjiem “Pavasaris ziedos” ir saglabājis un nosargājis savu vietu gan dārzkopības pasākumu starpā, gan arī cilvēku sirdīs. Par to liecina ar katru gadu pieaugošais dalībnieku un apmeklētāju skaits, kas katru gadu ar nepacietību gaida šo stādu tirgu, lai atrastu savus iemīļotākos ziedus, krāšņumaugus un dārzu piederumus. Gadatirgū piedalīsies arī amatnieki un meistari ar pašu darinātām dizaina precēm un māla podiem, portālu “ReKurZeme” informē biedrības “ETNO Liepāja” vadītāja Madara Lubāne.

Dārzu kultūras cienītājus iepriecinās vairāk kā 55 stādaudzētavas, piedāvājot plašu Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu sortimentu. Savu dalību pieteikuši individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā AS “Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija”, ZS “Bērziņi”, stādaudzētavas “Baižas”, “Dimzas” “Sabiles rozes”, “Dailas Rozes”, SIA “Strazdustadi”, SIA “Jāņadārzs”, LU rododendru audzētava “Babīte”, SIA “Lēpes”, ZS “Liepas”, vīnogu stādaudzētava “Skāduļi” un daudzi citi.

Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Liepājas, Rīgas, Ventspils, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Valmieras, Tērvetes, Bauskas, Ķekavas, Daugmales un citiem novadiem.

Katru stādaudzētāji pārsteidz ar jaunu, vēl neredzētu augu šķirņu piedāvājumu. Šogad stādu tirgū būs pieejami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, ceriņu stādi, smiltsērkšķu stādi, dārza mellenes, vīnogu stādi, viengadīgo augu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, īpašus produktus, lai atbrīvotos no sūnām, kā arī dārza inventāru, darba rīkus, aizsardzības līdzekļus pret kurmjiem un gliemežiem un darba apģērbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku dārzkopjiem “Pavasaris ziedos” organizatori – biedrība “ETNO Liepāja” aicina Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus ļauties īstam pavasara baudījumam 4. maijā Liepājā Rožu laukumā!

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.