Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas skolēni piedalās Ēnu dienā

Publicitātes foto

Šodien, pēc divu gadu pārtraukuma, visā Latvijā klātienē norisinās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Liepājā skolēnus šogad ar dažādām profesijām iepazīstina vairāk kā 35 ēnu devēji, skolēnu pieprasītākā nozare šogad – medicīna un IT joma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā šodien bija 44 ēnas – ēnoja gan domes vadību, gan speciālistus. Vislielākā atsaucība bija pie padomnieces IT, izglītības un attīstības jautājumos Agates Ambultes – viņu “ēnoja” 16 jaunieši.

Lielu interesi jaunieši izrādījuši par medicīnas nozari, piemēram, SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” speciālistu darbu, ēnojot zobārstus, zobu higiēnistus, ķirurgu, nefrologu, fizioterapeitu, medmāsas, u.c., tāpat ēnojot ģimenes ārstu praksēs, aptiekās iepazīstot farmaceita, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciālistu darba specifiku.

Jauniešus interesē arī radošās nozares – ēnas viesojās gan Liepājas teātrī, Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”, gan Liepājas Leļļu teātrī, u.c. Ēnoti tika gan aktieri, gan gaismu mākslinieks, tāpat mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālisti, u.c.

Kā uzsver Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes Eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska: “gandarījums, ka jaunieši ir aktīvi, domā par savu nākotnes izglītību un karjeras ievirzi. Paldies visiem tiem uzņēmumiem un iestādēm, speciālistiem, kuri pēc ilgākas pauzes gatavi veltīt laiku sarunai ar jauniešiem klātienē, dalīties savā pieredzē, iepazīstināt ar ikdienas veicamajiem pienākumiem, lai veicinātu izpratni un ieinteresētu jauno paaudzi.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.