Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas sociālais dienests trīs nedēļu laikā sniedzis sociālo palīdzību 400 Ukrainas bēgļiem

Līdz 25. martam Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā pēc sociālās palīdzības vērsušies ap 400 Ukrainas bēgļu, kuri ieradušies Latvijā un par savu pagaidu dzīves vietu izvēlējušies Liepāju. Lai gan Liepājā ir otrā lielākā pilsēta ar vislielāko bēgļu plūsmu aiz Rīgas, Sociālais dienests šobrīd tiek ar to galā. Piektdien pie Sociālā dienesta ar Nacionālo bruņoto spēku 1. reģionālā nodrošinājuma centra atbalstu uzbūvēta arī papildus nojume, kura pasargā cilvēkus no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, gaidot rindā uz pieņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajos pabalstos ukraiņu bēgļiem jau izmaksāts vairāk nekā 35 000 eiro – garantētā minimālā ienākumu pabalstu saņēmušas 64 mājsaimniecības ( 156 personas), pabalstu krīzes situācijā 55 mājsaimniecības (120 personas). Lai sniegtu pirmo nepieciešamo atbalstu – pārtiku un higiēnas preces, tiek izsniegtas izziņas par krīzes situāciju, kas ļauj saņemt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP ) sarūpētās pakas. Izziņas šim mantiskajam atbalstam saņēmušas 166 ukraiņu mājsaimniecības, kurās ir 376 cilvēki. Viena persona trīs mēnešos var saņemt divas pārtikas pakas, vienu higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem un vienu papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem var saņemt mācību piederumu paku, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

No 23. marta ukraiņu bēgļi Sociālajā dienestā papildus sociālajai palīdzībai var saņemt arī bezmaksas sabiedriskā transporta abonementa biļetes, kas paredzētas visiem transporta veidiem. Braukšanas mēnešbiļetes ukraiņiem tiek izsniegtas klātienē rindas kārtībā. Divās dienās jau izsniegtas 190 sabiedriskā transporta bezmaksas abonementa biļetes.

Lai saņemtu sociālo palīdzību, atbraucējiem jābūt reģistrētiem pašvaldībā – tas ir pirmais solis, lai varētu palīdzēt Sociālais dienests. Pirmo nepieciešamo palīdzību ukraiņi var saņemt uzreiz klātienē rindas kārtībā – izziņu ES pārtikas un higiēnas preču saņemšanai un nosūtījumu apģērba saņemšanai, ja nepieciešams. Tomēr uz materiālo palīdzību, t.i. sociālajiem pabalstiem nākas pagaidīt, jo tas saistīts ar dokumentu kārtošanu un bankas kontu atvēršanu. Ar ukraiņu bēgļiem šobrīd papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem strādā 8 sociālie darbinieki, un, neskatoties uz lielo apmeklētāju plūsmu, Sociālajam dienestam jāturpina sniegt sociālo palīdzību arī liepājniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai informētu ukraiņu bēgļus par sociālo palīdzību un pakalpojumiem, Sociālajā dienestā izveidots atsevišķs konsultatīvais tālrunis 25418244, uz kuru atbild zinošs sociālais darbinieks, kurš sniedz nepieciešamo informāciju, un, ja nepieciešams, pieraksta materiālās palīdzības saņemšanai. Ukraiņi bieži jautā arī par dzīvesvietu, izglītības un darba iespējām – tad viņi tiek novirzīti uz institūcijām, kas atbild par šiem jautājumiem. Katru dienu uz Sociālo dienestu piezvana vairāk nekā 30 Ukrainas bēgļu.

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums nosaka, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tādas pašas tiesības uz sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību, kādas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem. Sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību nodrošina pašvaldība, kuras teritorijā ir personas dzīvesvieta vai izmitināšanas vieta. Līdz 2022.gada 31.augustam Ukrainas civiliedzīvotāji sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību var saņemt bez materiālās situācijas izvērtēšanas. Ukrainas bēgļiem nepieciešamības gadījumā ir tiesības sociālajā dienestā lūgt piešķirt šādus pabalstus: GMI pabalstu – 109 eiro pirmajai personai un 76 eiro katrai nākamajai personai
EAFVP ietvaros Liepājā darbojas arī divas zupas virtuves, kurās arī Ukrainas iedzīvotāji var saņemt gatavās maltītes. Vairāk informācijas: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas

Pašvaldībām izdevumus, kas radušies par sniegto atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kompensēs valsts atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteiktajai regularitātei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.