Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātrī pēdējo reizi rādīs divas izrādes

Svētdien, 4. februārī, Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks rādīta izrāde “Igauņu bēres 1999”. Šo traģikomisko dzimtas sāgu 2022. gada rudenī iestudēja režisors Regnārs Vaivars. Toreiz, gatavojoties iestudējumam, aktieri kopā ar režisoru dažas dienas pavadīja Igaunijā, veicot novērojumus, sarunājoties un intervējot tās iedzīvotājus, iepazīstot gan viņu uzskatus, gan dzīvesveidu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādei tika radīts arī savdabīgs muzikālais materiāls, kura tapšanā izmantoja pat teātra skatuves stangas. Aktieri apguva arī dažādu instrumentu spēli, kas dzīvajā izpildījumā ir baudāma arī iestudējumā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde ir stāsts par kādu ģimeni, kurā radinieki, katrs aizņemts ar saviem darbiem un lietām, gandrīz nekad nesatiekas. Viņi ir spiesti atgriezties dzimtas mājās mirklī, kad pēkšņi mūžībā aiziet vectēvs, lai piedalītos bērēs un sakārtotu mantojuma jautājumus. Taču arī tad viņi katrs vairāk nodarbojas ar prakstiskām lietām – mājas tīrīšanu un bēru organizēšanu, līdz izrādās, ka mantojumā atstāta māja un zeme, ko vectēvs visu mūžu kopis, nevienam tā īsti nemaz nav vajadzīga.

Izrādē piedalās aktieri – Leons Leščinskis, Hugo Puriņš, Madara Kalna, Ilze Trukšāne, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Signe Dancīte, Egons Dombrovskis, Armands Kaušelis, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Everita Pjata-Gertnere, Agnija Dreimane, Kārlis Artejevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par aktieru darbu atzinīgi izteicies teātra kritiķis Normunds Akots, uzsverot, ka “aktieri iestudējumā ļoti aizrautīgi izdzīvo kādas dzimtas attiecību stāstu un dod publikai iespēju izbaudīt visus tā traģikomiskos aspektus.”

Savukārt vēl divas reizes – 14. janvārī un 17. martā –, kad tā tiks rādīta pēdējo reizi, Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” iespējams noskatīties režisora Mārtiņa Kalitas veidoto drāmu “Medus garša”.

Tas ir stāsts par sarežģītajām mātes (Helēna) un meitas (Džozefīne) attiecībām. Tā kā māti vairāk interesē gan alkohols, gan attiecības ar kārtējo mīļāko, Džo izmisīgi meklē pati savu dzīves ceļu, kas ne vienmēr noved pie labākajām izvēlēm. Lugas dramatismu veido gan smagie sociālie apstākļi, gan mīlestības trūkums, kuru izjūt abas sievietes, cenšoties to kompensēt, kā nu katra prot. Autore Šeila Dileinija lugā nevairās runāt par sarežģītām tēmām – pusaudžu grūtniecību, atkarībām, vientulību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādē piedalās aktieri – Agnija Dreimane, Karīna Tatarinova, Artūrs Irbe, Edgars Pujāts, Armands Kaušelis.

Foto – Justīne Grinberga

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.