Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātrī top iestudējums “Ziloņa dziesma” Petrenko režijā

Liepājas teātrī režisora Dmitrija Petrenko vadībā notiek darbs pie kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugas “Ziloņa dziesma” iestudējuma, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Režisors iestudējumam devis žanrisko apzīmējumu – “skarbas spēlītes vienā daļā”. Pirmizrāde paredzēta 9.maijā Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars”.

Izrāde vēstīs par pusaudžu emocionālo pasauli, kurai Petrenko veltījis arī citas izrādes – “Tēbu zeme”, “Monstrs” (Dailes teātrī), “Yen” un “Vairs nevienu”, kas joprojām ir Liepājas teātra repertuārā. “Režisors nebaidās pieskarties sarežģītiem jautājumiem, veidojot psiholoģiski smalkas un niansētas izrādes mazos spēles laukumos, kas problēmām liek ieskatīties acīs no vistuvākās distances,” pauž teātris.

Ar “Ziloņa dziesmu” režisors turpina pētīt jauno cilvēku un pusaudžu emocionālo pasauli, to, kā sociālā vide un vecāki ietekmē cilvēka attīstību, viņa spējas emocionāli iekļauties sabiedrībā, attīstīties un pieaugt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Psihiatriskās klīnikas pacients Maikls ir pēdējais, kurš redzējis dakteri Lorensu pirms viņa pazušanas. Gribēdams saprast, kas noticis, apņēmības pilns slimnīcā ierodas dakteris, slimnīcas direktors Grīnbergs, lai iztaujātu pacientu. Abu saruna ievilks skatītājus smalkā psiholoģiskā spēlē, kurā atklāsies gan Maikla bērnības traumas, gan sarežģītās, gandrīz neesošās attiecības ar vecākiem, gan tas, kāpēc viņu tik ļoti fascinē ziloņi, taču – kur beidzas patiesība un sākas manipulācija, lai iegūtu to, ko viņš vēlas? Tomēr tas nebūs stāsts tikai par Maiklu, bet liks piedzīvot vairākas atklāsmes par sevi arī pašam Grīnbergam,” izrādes sižetu ieskicē Borga.

Izrādē piedalās aktieri Kārlis Ērglis, Edgars Ozoliņš un Karīna Tatarinova.

Ņemot vērā izrādē risinātās sarežģītās tēmas, tai piesaistīta arī konsultante – ārste, psihoterapeite Gunta Andžāne. Tēmu dēļ teātris neiesaka izrādi skatītājiem, kas jaunāki par 15 gadiem.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.