Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātris ar izrādi “Grieķi” viesosies Lietuvā, Polijā, kā arī Rīgā

Liepājas teātris ar režisora Elmāra Seņkova veidotās triloģijas noslēdzošo daļu – izrādi “Grieķi”, kas tikusi nominēta arī četrām “Spēlmaņu nakts” balvām – tajās skaitā kā “Gada izrāde”, piedalīsies divos festivālos Lietuvā un Polijā, kā arī augustā tiks rādīta Rīgas skatītājiem, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau trešdien, 12.jūnijā, izrāde tiks rādīta Klaipēdā – starptautiskajā teātra festivālā “TheATRIUM”, kurš norisinās jau astoņus gadus un šajā laikā kļuvis par būtisku teātra notikumu Lietuvā. Festivāla programma sastāv no divām daļām – Lietuvas teātra skates, kā arī starptautiskās programmas, kurā viesosies ne tikai Liepājas teātris, bet tiks rādītas arī izrādes no Argentīnas, Igaunijas un citām valstīm.

Savukārt oktobra beigās “Grieķi” tiks rādīta Polijas pilsētā Žešovā rudens festivālā “The festival of Masterpiece – Rzeszow Theater Meetings”, kuru “Wanda Siemaszkowa” teātris rīko jau vairāk nekā 60 gadus, izrādot labākos Polijas teātra iestudējumus. Liepājas teātris ir uzaicināts kā vienīgais ārvalstu teātris, “Grieķi” būs šī festivāla noslēguma izrāde.

Ar teātri Žešovā liepājniekiem izveidojusies sadarbība – šī jau būs trešā viesošanās reize. Iepriekš izrādītas Seņkova triloģijas pirmās divas izrādes – “Šekspīrs” un “Grimmi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Grieķus” būs iespējams noskatīties arī Rīgas skatītājiem, jo šī ir viena no izrādēm, kas iekļauta tradicionālajās vasaras viesizrādēs Rīgā. 8.augusta vakarā tā tiks rādīta Dailes teātrī. Uz šo izrādi biļetes jau iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs – gan teātros, gan elektroniski.

Seņkovs ar izrādi “Grieķi” noslēdz savas triloģijas apli, taču to iespējams skatīties arī tad, ja pirmās daļas nav redzētas. “Šekspīru” un “Grimmus” saista asiņaina cīņa, karš, nāve un cilvēku noziedzība vienam pret otru. Savukārt triloģijas noslēdzošajā daļā, lai izskaidrotu to, kas notiek ar un ap mums, radošā komanda atgriezusies pie grieķu mītiem. Uz vietu, kur cilvēks savā stāstā rada Dievus, lai tie, savukārt, varētu radīt cilvēkus, kuri nostājas pret Dieviem, kļūstot par varoņiem. Paaudzes un laikmeti mainās, bet cilvēka vēlme kļūt par Dievu nemainās, izrādes sižeta līniju iezīmē Borga.

Izrādē piedalās aktieri Inese Kučinska, Edgars Ozoliņš, Agnese Jēkabsone, Rolands Beķeris, Everita Pjata-Gertnere, Anete Berķe, Kārlis Artejevs, Valts Skuja, Kārlis Ērglis, Madara Kalna, Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Hugo Puriņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes dramaturģiju veidojusi Justīne Kļava, scenogrāfiju un kostīmus Reinis Suhanovs, gaismu partitūru Mārtiņš Feldmanis, mūziku radījis Edgars Mākens, vairākas izrādes dejas un muzikālās tēmas arī paši aktieri, režisoram asistējis Matīss Budovskis, scenogrāfam Līga Zepa.

Foto – Justīne Grinberga

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.