Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātris Rīgā rādīs iestudējumu “Biogrāfija. Spēle”

Foto – Justīne Grinberga

Otrdien pulksten 19 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Liepājas teātra viesizrāžu laikā iestudējuma “Malыš” vietā skatītājiem piedāvās jaunāko režisora Valtera Sīļa iestudējumu “Biogrāfija. Spēle”, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātris informē, ka aktrises slimības dēļ ir spiesti atcelt šovakar plānoto viesizrādi “Malыš”. Iegādātas biļetes derīgas arī uz jauno izrādi. Taču, ja skatītāji nevēlas izrādi apmeklēt, biļetes iespējams nodot “Biļešu servisa” kasēs.

Sīlis dramaturga Maksa Firša lugas “Biogrāfija. Spēle” iestudējumu veidojis kā traģikomēdiju.

Lugas oriģinālā versija sarakstīta 1968.gadā, bet iestudējumam izmantota 1984.gada versija, kurā autors darbu padarīji kompaktāku, skaidrāku. Izrādes darbība norisināsies pagājušā gadsimta 60.gados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lugas galvenajam varonim – Hannesam Kīrmanim – tiek dota unikāla iespēja atgriezties jebkurā dzīves punktā, lai izmainītu savu biogrāfiju un izdzīvotu pilnīgi citu dzīvi. Un viņš ir pārliecināts, ka vēlas dzīvi bez sievas Antuanetes, ar kuru kopā pavadījis septiņus gadus.

“Šis ir gana klasisks fantastikas stāsta sižets, taču Friša lugai ar fantastiku ir visai maza saikne. Tā ir drīzāk teatrāla spēle par kāda cilvēka dzīvi,” pauž Sīlis.

Viņš norāda, ka darbs ir veidots tā, lai atgriešanas kādā dzīves punktā vairāk atgādinātu teātra mēģinājumu procesu, kurā katra aina tiek mēģināta un mēģināta vairākas reizes, līdz tiek atrasta adekvātākā ainas versija, kas nonāk pie skatītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darbs nav par ceļošanu laikā, bet gan par iespēju atskatīties un analizēt savu dzīvi. Tieši šis balanss starp reālismu lugas varoņu attiecībās un darba formu, kura pārkāpj reālistiskas dramatiskas lugas robežas, ir interesants izaicinājums darba iestudēšanas procesā. Šī savdabīgā forma – sadiegta kopā ar emocionāli iedarbīgu stāstu – padara to aizraujošu, lai iestudētu arī mūsdienās,” norāda režisors.

Izrādē piedalās aktieri Rolands Beķeris, Anete Berķe, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš un Madara Kalna.

Kopā ar režisoru izrādi veido arī mākslinieks Uģis Bērziņš un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.