Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas teātris varēs pretendēt uz “React-EU” finansējumu līdz 500 000 eiro apmērā

Foto – Liepajasteatris.lv

Liepājas teātris varēs pretendēt uz “React-EU” finansējumu līdz 500 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc KM pārstāves paustā, lai kultūras un radošās nozares varētu pretendēt uz “React-EU” finansējumu kā vidēja termiņa Covid-19 krīzes seku mazināšanas atbalstu, KM ir sākusi darbu pie Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014. līdz 2020.gada plānošanas perioda darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” iekļautā specifiskā atbalsta mērķi “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā” īstenošanas noteikumu izstrādes.

Paredzēts, ka Liepājas teātris tiks noteikts kā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā” otrās projektu iesniegumu atlases kārtas “Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijā” projekta iesniedzējs, kas ierobežotas projektu iesniegumu atlases laikā varēs pretendēt uz kopējo projekta ietvaros attiecināmo finansējumu līdz 500 000 eiro.

Kokale atzīmēja, ka izdevumu attiecināmības periods ir no 2022.gada 1.janvāra līdz 2023.gada beigām. Projektā tiks attiecinātas projekta vadības un īstenošanas personāla izmaksas, reģionālu kultūras institūciju darbības administratīvās un tehniskās izmaksas un izmaksas, kas saistītas ar reģionālu kultūras institūciju programmu īstenošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā” otrās atlases kārtas ieviešanas indikatīvais laika grafiks paredz, ka līdz šā gada februāra beigām tiks apstiprināti Ministru kabineta noteikumi par otrās atlases kārtas ieviešanu un martā tiks izsludināta projektu iesniegumu atlase, paredzot projektu iesniegumu iesniegšanu aprīlī, savukārt, projekta īstenošanas uzsākšanu varētu plānot jūlijā.

Jau rakstīts, ka SIA “Liepājas teātris” no pašvaldības budžeta šogad saņems 1 296 389 eiro, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Janvārī, Liepājas domes sēdē deputāti nolēma noslēgt deleģēšanas līgumu starp Liepājas pašvaldību un Liepājas teātri, lai teātris rūpētos par kultūru un sekmētu tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu un tautas jaunrades attīstību. Jauns deleģēšanas līgums nepieciešams, jo iepriekš noslēgtajam līgumam beigsies termiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums “Liepājas teātris” ir dibināts 1998.gada 24.februārī, tā ir pašvaldības dibināta kapitālsabiedrība, kurā visas kapitāla daļas pieder Liepājas pašvaldībai. Pēc pašvaldībā paustā, teātris ir profesionāls reģionālais muzikāli dramatiskais teātris ar pastāvīgu un augsti kvalificētu trupu, kas piedāvā daudzveidīgu, mākslinieciski bagātu un kvalitatīvu repertuāru ikvienam reģiona iedzīvotājam, un ir Kurzemes mākslas, mūzikas, teātra un kultūras centrs.

Liepājas dome ir izvērtējusi pašvaldības dalību “Liepājas teātrī”, konstatējot, ka kapitālsabiedrības darbība atbilst Valsts pārvaldes iekārtas likumaprasībām, kā arī noteikusi “Liepājas teātra” vispārīgos stratēģiskos mērķus – tautas kultūras vajadzību nodrošināšana, tās garīgā līmeņa un pašapziņas celšana, profesionālā teātra mākslas daudzveidības un pieejamības nodrošināšana visiem sabiedrības locekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.