Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada pašvaldības paraksta sadarbības līgumu izglītības jomā

Klātesot Liepājas domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam un Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam 31. martā tika parakstīts sadarbības līgums izglītības jomā. Līgums paredz sadarbības iespējas starp abu pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm, lai vienādotu izglītojamo konkurētspēju Liepājas valstspilsētā un Dienvidkurzemes novadā, veicinot izglītojamo zināšanu un prasmju attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenie sadarbības virzieni plānoti četrās jomās. Personības izaugsmes un pilnveides jomā plānota pieaugušo izglītības datu bāzes izveide un uzturēšana par iespējām apgūt neformālās un profesionālās pilnveides mācību programmas Liepājā un Dienvidkurzemē, karjeras atbalsta konsultācijas un pasākumus, individuālas nodarbības un konsultācijas, pieaugušo un senioru neformālās izglītības aktivitātes, jauniešu izaugsmes atbalsta pasākumu organizēšanu, u.c, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Atbalsts digitālo tehnoloģiju jomā paredz digitālo prasmju pilnveides apmācības informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) rīku izmantošanā mācību procesā un metodiskajā darbā, organizējot efektīvu izglītības procesu, tāpat esošās situācijas apzināšana IKT resursu (platformu, datu bāžu u.c.) izmantošanā mācību procesā izglītības iestādēs – pirmsskolās un vispārizglītojošās skolās, rekomendāciju sniegšanu, individuālas konsultācijas IKT rīku izmantošanā un IKT aprīkojuma izmantošanas iespējas Liepājas izglītības iestādēs, Zinātnes un izglītības inovāciju centrā u.c. Savukārt iekļaujošās izglītības jomā būs pieejamas atbalsta speciālistu (psihologa, logopēda, speciālā pedagoga) konsultācijas, izpētes, pedagoģiski medicīniskās komisijas pakalpojumu nodrošināšana, profesionālo sarunu un dažādu kursu organizēšana iekļaujošās izglītības jomā, u.c. aktivitātes.

Vispārējās profesionālās izglītības jomas darbība būs orientēta uz to, lai paaugstinātu izglītības kvalitāti, proti, tiks organizētas dažādas atbalsta un sadarbības grupas mācīšanās konsultantiem un mācību jomu koordinatoriem, jaunajiem pedagogiem ar mērķi dalīties pieredzē un gūtu atbalstu izaicinājumos, mazinot izdegšanas risku, tāpat dažādus padziļinātos kursus pedagogiem. Plānots organizēt profesionālās attīstības seminārus, kursus un meistarklases pedagogu profesionālajai pilnveidei, pedagogiem un vadītājiem, sniegt atbalstu mācīšanās konsultantiem, direktoru vietniekiem izglītības jomā, kā arī sniegt individuālās konsultācijas par metodisko darbu, u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā uzsver Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere: “Ir liels prieks un gandarījums par uzsākto sadarbību, kas noteikti paver plašākas iespējas spēcināt abu pašvaldību izglītības jomu un identificēt attīstības prioritātes. Tas dod iespēju profesionāli pilnveidoties un mācīties vienam no otra, organizējot gan pieredzes apmaiņu, gan nodrošinot daudz efektīvāku sadarbību, apvienojot spēkus un koordinēt savstarpējās darbības, lai risinātu kopējos izaicinājumus. Abu pašvaldību sadarbība veicina nozares spēcināšanu, risinot arī dažādas nestandarta situācijas un jautājumus.”

Arī Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare ar izveidoto Metodisko centru redz labu sadarbības modeli daudzās ar izglītību saistītās jomās: “Tā kā līgums paredz gan sadarbību, gan dažādas aktivitātes un arī pakalpojuma sniegšanu, Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvalde redz plašu darbības lauku. Izmantojot centra pakalpojumus, varēsim nodrošināt dažādu atbalsta personāla pieejamību arī Dienvidkurzemes novada izglītības iestādēm, tiks kopīgi organizēti kursi, semināri, dalība konkursos u.c. aktivitātes. Esam gandarīti par rezultātu un arī pateicīgi Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei par mūsu viedokļu un vajadzību uzklausīšanu šī līguma tapšanas procesā. Esam atvērti sadarbībai un ceram, ka kopīgiem spēkiem varēsim nodrošināt kvalitatīvu sadarbību.”

Sadarbības līgums paredz abu pašvaldību kopīgas aktivitātes izglītības jomā, nodrošinot nepieciešamo darbinieku iesaisti un resursus, sadarbību koordinē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Metodiskā centra speciālisti atbilstoši kompetencei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.