Liepājniece Anna Azarova pārstāv Latvijas U14 meiteņu izlasi

Liepājniece Anna Azarova (otrā no kreisās). Publicitātes foto

No 3.līdz 5.februārim Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Anna Azarova Latvijas U14 meiteņu izlases sastāvā piedalījās Tennis Europe Ziemas kausa kvalifikācijas sacensībās, kas norisinājās Francijas pilsētā Poitiers.

Kopā ar liepājnieci Annu Azarovu, Latvijas U14 meiteņu izlasi pārstāvēja arī divas Tennis Pro Academy audzēknes – Vladislava Leščinska un Keisija Bērziņa. Šajā turnīrā piedalījās astoņas valstis – Beļģija, Francija, Gruzija, Latvija, Nīderlande, Portugāle, Slovākija un Ukraina, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Tenisa sporta skolas vadītājs Gints Siliņš.

Kvalifikācijas turnīra ceturtdaļfinālā Latvijas pirmā pretiniece bija mājinieces – Francijas izlase. Liepājniece Anna Azarova vienspēlē diemžēl piedzīvoja zaudējumu, arī Keisija Bērziņa vienspēlē atzina savas pretinieces pārākumu. Tikmēr dubultspēlē, Anna kopā ar Vladislavu Leščinsku izcīnīja uzvaru. Ceturtdaļfināla noslēgumā Latvijas izlase ar 1-2 atzina Francijas izlases pārākumu, tādējādi zaudējot iespēju cīnīties par iekļūšanu Tennis Europe Ziemas kausa finālā.

Šādās sacensībās pieņemts, ka izredzes zaudējušās komandas tomēr sacenšas savā starpā, lai noskaidrotu pārējās vietas kvalifikācijas turnīrā. Līdz ar to, otrajā sacensību dienā Latvijas jaunietes tikās ar savām vienaudzēm no Ukrainas. Šoreiz Anna piedalījās dubultspēļu sacensībā kopā ar Keisiju Bērziņu. Pēc vienspēļu sacensībām rezultāts bija 1-1, taču dubultspēlēs tika piedzīvots zaudējums un Latvijas izlase atzina Ukrainas izlases pārākumu ar 1-2.

Sacensību noslēdzošajā dienā Latvijas izlase sacentās pret Gruzijas izlasi. Šoreiz Anna Azarova aizvadīja gan vienspēli, gan dubultspēli (kopā ar Keisiju Bērziņu). Visās spēlēs Latvijas meitenes guva uzvaras, līdz ar to, kopvērtējumā iegūstot uzvaru 3-0 pār Gruzijas izlasi. Līdz ar to, Latvijas U-14 izlases meitenes noslēgumā ieguva 7.vietu šajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas U14 meiteņu izlases kapteinis bija Liepājas Tenisa sporta skolas bijušais audzēknis un pēcāk arī treneris – Toms Rolis.