Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājniece Jana Egle uzvar konkursā “Kurzemes prozas lasījumi”

Liepājas rakstniece Jana Egle. Foto – Uldis Dobelis

Konkursā “Kurzemes prozas lasījumi 2021” uzvarējis Janas Egles darbs “Bovijs un divpadsmit putnēni”, aģentūru LETA informēja Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas projektu koordinatore Ieva Balode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstnieku un tulkotāju māja sadarbībā ar Ventspils bibliotēku 12.reizi rīkoja konkursu “Kurzemes prozas lasījumi”. Šogad, ņemot vērā valstī joprojām noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, lasījumi notika attālināti. Darbus autori iesūtīja un žūrija vērtēja video formātā.

Kā skaidroja Balode, žūrija, pieņemot lēmumu, vērtēja gan tekstu, gan iesūtīto video lasījumu, un galveno balvu – dalība festivālā “Prozas lasījumi” Rīgā – piešķīra Eglei par darbu “Bovijs un divpadsmit putnēni”. Žurnāls “Domuzīme” rakstniecei piešķīra arī žurnāla gada abonementu.

Otro vietu saņēma Anna Paula Gruzdiņa par darbu “Poliklīnikas process”. Arī otrai vietai balvā ir žurnāla “Domuzīme” gada abonements. Trešā vieta piešķirta Ligitai Paeglei par darbu “Prozas terorists”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad piešķirta arī specbalva. Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils muzejs specbalvu piešķīra Aijai Puzarelei par darbu “Vadātājs un internets”. Balvā ir divu nedēļu rezidence Rakstnieku mājā.

Konkursa žūrijā strādāja literāti Jānis Vādons, Ieva Rupenheite un Dace Meiere, kā arī Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura un latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Bērzkalne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.