Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājnieces Gunta Šnipke un Jana Egle stāstīs par rakstīšanu kā darbu

Jana Egle. Foto – Uldis Dobelis

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz tiešsaistes nodarbību “Par rakstīšanu kā darbu”, kurā Gunta Šnipke un Jana Egle stāstīs par savu pieredzi rakstniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās notiks trešdien, 7. februārī, pulksten 18, portālu “ReKurZeme” informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Kā tas ir, kad rakstīšana kļūst par darbu? Uz šo jautājumu, trešdien tiekoties ar Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem, stāstīs Liepājas literātes – māsas G. Šnipke un J. Egle. Viņas sola dalīties pieredzē par tekstu radīšanas procesu un to, kā tapušas viņu grāmatas, kā arī par to, kas viņu abu rakstīšanas procesos ir kopīgs un kas atšķirīgs.

G. Šnipke ir dzejniece, kuras pamatnodarbošanās ilgus gadus bija arhitektūras lauciņā. Pirmā publikācija – dzejolis žurnālā “Veselība” – piedzīvota, viņai vēl skolniecei esot (1970. gadā). Vēlāk Gunta pievērusies arī prozai un dramaturģijai. Autorei iznākuši pieci dzejas krājumi, tostarp divi bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī J. Egle lasītāju sirdis vispirms iekaroja kā dzejniece un dziesminiece. Pirmā publikācija – dzejoļu kopa – laikrakstā “Kursas Laiks” 1995. gadā. Iznākuši divi dzejoļu krājumi. Vēlāk viņa vairāk pievērsās prozai, un pērn iznāca jau ceturtais stāstu krājums. Pēc vairāku stāstu motīviem 2021. gadā tapa režisores Daces Pūces spēlfilma “Bedre”. Paralēli rakstīšanai Jana arī tulko grāmatas no lietuviešu valodas.

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit. (ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

PPLA nodarbības (lekcijas, praktikumi, meistarklases un tikšanās ar dažādiem jomas profesionāļiem) notiek trešdienu vakaros platformā “Zoom”. Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Ikviens, kurš vēlas piedalīties vai saņemt informāciju par PPLA aktivitātēm, aicināts pieteikties, rakstot uz e-pastu: gunita.skroderena@gmail.com.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.