Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājnieki aicināti piedalīties Donoru dienā Karostā

Liepājas iedzīvotāji trešdien, 11. oktobrī, aicināti ziedot asinis izbraukuma Donoru dienā Karostas mikrorajonā, LNA Karostas klientu centrā, Imantas ielā 7.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka šobrīd tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, bet jo īpaši 0+, 0-, A- un B-.

Asinsdonoru pieņemšanas laiks būs no pulksten 9 līdz 13. Donori tiek aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot anketu vai zvanot pa tālruni 63481264 vai 26 557743. Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte; kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai, portālu “ReKurZeme” .

Lai nodrošinātu pietiekamu asins krājumu, donoru asinis ir nepieciešamas regulāri. Donoru asinis katru dienu glābj dzīvību gan operāciju laikā, gan uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Mūsdienās pacientu ārstēšanai neizmanto pilnasinis, bet katra asins deva tiek sadala trīs komponentēs – eritrocītos, plazmā un trombocītos, un pacients saņem tieši to asins komponenti, kas viņam ir nepieciešama. Tādējādi viena donora ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs līdzcilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas pašvaldība atgāda kritērijus, kas jāņem vērā, lai kļūtu par asins donoru. Pirms asinis tiek ziedotas, nepieciešams noskaidrot, vai asins donors atbilst dažādiem nosacījumiem, piemēram, vai ir vecuma grupā no 18 līdz 65 gadiem, sver ne mazāk kā 50 kg. Svarīgi, lai dienā pirms asins ziedošanas donors nav lietojis alkoholu, kā arī pēdējā laikā nav slimojis un jūtas vesels. Tāpat donoram ir svarīgi pirms asins ziedošanas uzņemt sabalansētu uzturu, lietot daudz šķidruma, kā arī kvalitatīvi izgulēties.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.