Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājnieki var pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai

Lai iedzīvotāji varētu uzlabot savu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti, Liepājas pašvaldība aicina interesentus pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam gan mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, gan sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai jeb daudzdzīvokļu mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai iedzīvotāji var paredzēt rekonstruēt gājēju un braucamās daļas ceļus, izveidot bērnu rotaļu un sporta laukumus, uzstādīt velostatīvus, veikt apzaļumošanu, izbūvēt apgaismojumu, izveidot automašīnu stāvvietas, kā arī uzstādīt soliņus, atkritumu konteineru novietnes un veļas žāvēšanas konstrukcijas vai nojumes.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt, ja daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējā platība ir vismaz 1000 kvadrātmetri (m2) vai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuras ieguvušas titulu “Sakoptākais nams” un kuru kopējā platība ir vismaz 800 m2, mājas pārvaldīšanas tiesības nodotas dzīvokļu īpašnieku biedrībai vai pilnvarotai personai, mājā esošo neapdzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no kopējās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas platības, vai vienai personai pieder ne vairāk kā 25% no mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem.

Pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai var iesniegt līdz šī gada 12.aprīlim. Pieejamais līdzfinansējums 15 000 eiro, bet šo summu plānots papildināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, lai veicinātu dalītās atkritumu vākšanas sistēmas ieviešanu, pašvaldība aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopībām pieteikties atbalstam sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei.

Pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai jaunu sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei var iesniegt līdz šī gada 11.aprīlim. Kopējais pieejamais līdzfinansējums ir 2400 eiro.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuru kopējā platība ir vienāda vai lielāka par 1000 m2, vienāda vai lielāka par 800 m2 un kuras ir ieguvušas titulu “Sakoptākais nams”. Arī divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības var vienoties par kopīgu projekta iesniegšanu.

Abu konkursu nosacījumi un pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības mājaslapā “www.liepaja.lv”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.