Liepājniekiem traumām bagāts Latvijas čempionāts badmintonā Valmierā un lielisks starts Talsos

Foto – Aigars Brečs

Ar vīrusiem un mikro traumām, un tā rezultātā arī izstāšanos no sacensībām 7. un 8.maijā Valmierā liepājniekiem aizritēja Latvijas čempionāts badmintonā jauniešiem U11, U15, U19 vecuma grupās. Liepāju ar Liepājas pilsētas atbalstu čempionātā pārstāvēja 7 jaunie sportisti, no kuriem tikai 3 izspēlēja visas vēl ieapējamās spēles.

No sacensībām izstājās Marta Heize, Diāna Čaika, Evelīna Smirnova un Arnolds Tiļļa, ta liedzot mūsējiem pilnvērtigus startus dubultspēlēs, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Augstā 5.vieta U19 puišu vienspēlēs Leonardo Golovčenko, triumfējot trijās spēlēs no četrām, bet mačā par iekļūšanu pusfinālā trijos setos (11-21 21-15 13-21) nācās atzīt Toma Salas (RSP/RBS) pārākumu, kas arī izcīnīja čempiona titulu.

9.vieta U19 meiteņu vienspēlēs Žanetei Griniecei, kas četrās spēles izcīnīja trīs uzvaras.

Sandijam Enģelim nevienā spēlē uzvarēt neizdevās.

Jau pēc nedēļas,14.maijā Talsos, notika “Talsu Kauss” 3 posma sacensības, kur Liepāju pārstāvēja 8 badmintonisti.

Divi zelti un sudrabs Gustavam Dāvidam Brečam, kas pārī ar Leonardo Golovčenko triumfēja A (elite) grupas vīru dubultspēlēs, kopā ar Evelīnu Smirnovu pārspēja visus arī jauktajās dubultspēlēs un kāpa uz goda pjedestāla 2.pakāpiena A grupas vīriešu vienspēlēs, finālā, līdzīgā cīņā (18-21, 18-21) piekāpjoties vien “lielmeistaram” Ivo Keišam (RSP/SK Saulrīti).

Evelīna Smirnova startēja arī sieviešu A grupas dubultspēlēs, kur kopa ar Ilzi Gūtmani tika izcīnīta 5.vieta. Gūtmanei 5.vieta arī sieviešu B grupas vienspēlēs.

Zelts un divi sudrabi Martai Heizei, kas pārspēja visas oponentes A grupas sieviešu vienspēlēs, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu A grupas sieviešu dubultspēļu finālā pārī ar Žaneti Grinieci un ieguva sudraba godalgu arī jauktajās dubultspēlēs pārī ar Leonardo Golovčenko.

Zelts dubultspēlēs, sudrabs jauktajās dubultspēlēs un 7.vieta A grupas vīriešu vienspēlēs Leonardo Golovčenko.

Sudrabs Žanetei Griniecei sieviešu A grupas dubultspēlēs, 4.vieta sieviešu A grupas vienspēlēs un 4.vieta A grupas jauktajās dubultspēlēs kopā ar Anriju Zaķi.

Anrijs Zaķis A grupas vīru vienspēlēs ierindojās 8.vietā, bet dubultspēles pāri ar Henriku Godhardu Jankevicu no Talsu SK izcīnīja 6.vietu.

Oskars Gūtmanis vīriešu vienspēļu C grupā uzvarot vienā mačā no četriem izcīnīja 8.vietu.