Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājnieks, vēloties pārdot spēļu konsoli, kļūst par krāpnieku upuri

Trešdien, 1.februārī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes
iecirknī saņemts iesniegums no kāda liepājnieka, kurš kļuvis par krāpnieku upuri. Vīrietis
ievietoja sludinājumu interneta vietnē par spēļu konsoles pārdošanu un ar vīrieti sazinājās
sieviete, norādot, ka vēlas iegādāties spēļu konsoli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komunikācija starp pārdevēju un it kā pircēju notika rakstiskā veidā krievu valodā un sieviete
nosūtīja vīrietim viltus maksājuma dokumentu, norādot, ka nauda jau ir samaksāta. Protams, vēlāk noskaidrots, ka šāds konts, kas norādīts maksājuma uzdevumā, arī nepastāv. Sieviete nosūtīja vīrietim interneta saiti, kuru atverot, pārdevējs nonāk viltus interneta vietnē, kas tikai vizuāli atgādina „Omniva” interneta mājaslapu. Šajā viltus vietnē vīrietis ievadīja savu vārdu, uzvārdu un adresi, kā arī apstiprināja informāciju Smart-ID, tādējādi krāpnieki ieguva viņa internetbankas datus un no viņa bankas konta pazuduši aptuveni 90 eiro, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas
amatpersonas turpina izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu, tāpat aicinot iedzīvotājus būt
piesardzīgiem, pērkot un pārdodot preci internetā. Notiek izmeklēšanas vēl citos kriminālprocesos par krāpšanu, kā, piemēram, vīrietis bija atsaucies sludinājumam par malkas iegādi, pārskaitot naudu uz kādu Lietuvas kontu, taču preci nav saņēmis un arī naudu nav atguvis.

Valsts policija aicina būt piesardzīgiem un ja tomēr vēlaties attālināti iegādāties preci, vērst uzmanību uz to, vai bankas konts, kuru pārdevējs norāda, nav ārzemju – ne visos gadījumos, taču galvenokārt tas rada aizdomas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krāpnieki komunicē gan krievu, gan latviešu valodā. Līdz šim krāpnieki, sazinoties ar
pārdevējiem, sarakstes laikā izmantoja tikai krievu valodu, taču ir fiksēti arī gadījumi, kad
sarakstē tiek izmantota arī latviešu valoda. Krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildus foto, video u.c. informāciju. Vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot, pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina “DPD Latvija” un/vai “Omniva” interneta mājaslapu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams, lai pasargātu abas puses, darījumu veikt klātienē vai maksāt par preci tad, kad tā jau ir piegādāta.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.