Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Likvidējamā Aizputes uzņēmuma “Kurzemes atslēga 1” apgrozījums pērn samazinājies divas reizes

Foto – ka1.lv

Likvidējamais metālapstrādes uzņēmums AS “Kurzemes atslēga 1” pērn strādāja ar 758 228 eiro apgrozījumu, kas ir divas reizes mazāks nekā 2020.gadā, bet uzņēmuma zaudējumi pieauga par 36,7% un sasniedza 576 916 eiro, liecina uzņēmuma revidētais 2021.gada pārskats, kas iesniegts biržai “Nasdaq Riga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušā gada apgrozījuma samazinājums saistīts ar to, ka produkcijas ražošana un nokomplektēšana tika beigta jūlijā, vēsta LETA.

Pērn 80,9% saražotās produkcijas tika realizēti Latvijas tirgū, Eiropas Savienības valstīs tika realizēti 10,2%, bet 8,9% tika eksportēti uz citām valstīm.

Uzņēmumā pērn strādāja 33 darbinieki, vidējā darba alga bija 753 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma likvidācijas kapitāls ir 115 616 eiro. Lēmums par likvidāciju pieņemts sakarā ar vairākus gadus ciestajiem zaudējumiem.

Krievijas sāktais karš Ukrainā, kas radījis nestabilitāti un nenoteiktību ekonomiskajā situācijā pasaulē un arī Latvijā, ir palēninājis “Kurzemes atslēga 1” likvidācijas gaitu. Potenciālo pircēju vēlme iegādāties morāli novecojušus pamatlīdzekļus – ēkas un iekārtas – ir kritusies. Tāpēc likvidācijas procesu plānots pabeigt līdz 2022.gada jūlijam.

2020.gadā uzņēmums strādāja ar 1,501 miljona eiro apgrozījumu un cieta 421 888 eiro zaudējumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka 2020.gada 30.decembrī tika sākts “Kurzemes atslēga 1” likvidācijas process.

Par likvidatoru iecelts kompānijas līdzšinējais valdes priekšsēdētājs un arī “Kurzemes atslēga 1” patiesais labuma guvējs Pēteris Frīdenbergs.

Ziņots arī, ka “Kurzemes atslēga 1” akcionāru ārkārtas sapulcē 2020.gada 18.decembrī nolēma izbeigt uzņēmuma darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums ražoja atslēgu un būvapkalumu izstrādājumus, mēbeļu furnitūru, metāla kalumus, būvkonstrukcijas, tehnoloģisko aprīkojumu, kā arī sniedza cinkošanas pakalpojumus.

Uzņēmuma lielākie akcionāri ir AS “Kurzemes atslēga” (48,36%), Vācijas pilsonis Olivers Vīderholds (17,12%), SIA “Aizputes atslēgas” (15,04%). Pārējiem akcionāriem pieder atlikušie 19,48% akciju. “Kurzemes atslēga 1” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.