Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV aicina uz stīgu instrumentu audzēkņu koncertu “Mēs esam un būsim…”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ceturtdien, 30. maijā, pulksten 17 koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas galerijā Civita Nova aicina uz XI Liepājas reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu audzēkņu festivālu “Mēs esam un būsim…”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradicionāli festivālā piedalīsies vijolnieki, altisti, čellisti un kontrabasisti no Liepājas reģiona mūzikas skolām un koncerta programmā tiks atskaņoti dažādu valstu un laikmetu komponistu skaņdarbi, portālu “ReKurZeme” informē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Koncertā jaunie mūziķi uzstāsies kā solisti un arī ansambļu sastāvos. Uzstāsies daudzu starptautisko konkursu laureāts, 25. ”World Championships of performing arts” uzvarētājs, LMMDV stīgu ansamblis “Amber Strings”. Jaunie mūziķi atskaņos daļu no programmas, ar kuru šogad izcīnīja Grand Prix starptautiskā konkursā. Jāpiemin gan, ka pašreizējais ansambļa sastāvs nedaudz mainījies saistībā ar to, ka daļa dalībnieku mūzikas vidusskolu jau absolvējuši.

Festivāla noslēgumā uzstāsies apvienotais reģiona stīgu instrumentu orķestris. Tajā kopā muzicēs apmēram 60 jaunie mūziķi no Liepājas, Aizputes, Grobiņas, Nīcas, Priekules, Skrundas, Pāvilostas un Vaiņodes. Festivāla orķestra vadītāja būs LMMDV skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta repertuārs paredzēts plašs un daudzveidīgs, dažādu stīgu instrumentu tembru skanējumā būs iespējams dzirdēt gan ļoti pazīstamus un populārus skaņdarbus, gan arī mazāk pazīstamas kompozīcijas. Stīgu instrumentiem raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc festivāla orķestra izpildījumā varēs dzirdēt itāļu baroka spožākā pārstāvja Antonio Vivaldi Concerto Sol mažorā, Franča Šūberta Serenādi, Žorža Bizē Toreadorus no operas “Karmena”, kā arī citus skaņdarbus.

Ieeja festivālā bez maksas.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.