Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV ansamblis “Amber Strings” aicina uz desmit gadu jubilejas koncertu

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) stīgu instrumentu ansamblis “Amber Strings” otrdien, 5. jūlijā, pulksten 18 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē aicina uz desmit gadu jubilejas koncertu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta programmā tiks atskaņoti dažādu valstu un laikmetu komponistu skaņdarbi. “Amber Strings” repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Stīgu instrumentiem raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc ansambļa repertuārā vienmēr ir kāds no J. S. Baha, G. F. Hendeļa un, protams, itāļu baroka spožākā pārstāvja A. Vivaldi opusiem. Nozīmīgu daļu ansambļa repertuāra ieņem klasicisma un romantisma autoru darbi. Tāpat bieži tiek iestudētas latviešu un citu tautu dziesmu un deju apdares un mūsdienu komponistu skaņdarbi, portālu “ReKurZeme” informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

“Amber Strings” sastāvā muzicē 12 LMMDV audzēkņi (no 1.–4. kursa un no 8.–9. klases), lielākā daļa no viņiem kopā muzicē jau 10 gadus. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

“Liepājā ir senas ansambļa spēles tradīcijas. Ar īsiem pārtraukumiem stīgu instrumentu ansambļi darbojušies visu mūzikas vidusskolas pastāvēšanas laiku. Stīgu ansambļa “Amber Strings” pirmsākumi meklējami 2011./2012. mācību gadā, kad skolā tika atjaunotas ansambļa muzicēšanas tradīcijas,” stāsta izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle vadītāja Dita Barona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzikālās apvienības sastāvu sākumā veidoja astoņi vijolnieki un divi čellisti no 2. līdz 5. klasei. Pa šiem gadiem LMMDV stīgu ansamblis ir ievērojami audzis gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. No 2015. gada lielā ansambļa motivētākajiem jaunajiem mūziķiem periodiski tika veidots arī “mazais” sastāvs, kura dalībnieki iestudēja augstākas sarežģītības repertuāru, sāka piedalīties starptautiskos konkursos un 2019. gadā ansamblis ieguvis nosaukumu “Amber Strings” (Dzintara Stīgas).

Ansamblis aktīvi piedalās dažādos starptautiskos muzikālos konkursos un gūst ievērojamus panākumus. Viens no nozīmīgākajiem konkursiem bija XI starptautiskais konkurss “Uzlecošās zvaigznes” 2020. gadā, kurā iegūta I vieta. Ansamblis ar savu uzstāšanos noslēdza Laureātu koncertu Lielajā ģildē, saņemot ceļazīmi uz “World Championships of Performing Arts” Losandželosā (ASV).

Jūlija otrajā pusē ansamblis dosies uz Losandželosu, kur piedalīsies 25. starptautiskajā konkursā “World Championships of Performing Arts”, lai starp 73 pasaules valstu ansambļu dalībniekiem mērotos spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzikālā apvienība ar vijoļu skaņām un čellistu nesto Latvijas karogu piedalīsies atklāšanas ceremonijā/nāciju parādē, kurā būs tērpušies LMMDV izglītības programmas “Apģērbu dizains” un skolotājas Maritas Viļumsones darinātajos tērpos nacionālā karoga krāsās.

“Mēs ceram, ka ansamblis būs veiksmīgs konkursā, virzoties no kārtas uz kārtu, kuras pavisam būs trīs, lai gūtu atzinību par saviem priekšnesumiem. Tas varbūt nebūs viegli, tomēr jauniešiem tā būs nenovērtējama pieredze,” stāsta ansambļa vadītāja Beata Zariņa-Blaščinska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.