Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV audzēkņiem godalgotas vietas dizaina darbu konkursā “Dizaina arēna 2023”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi ikgadējā skolu un augstskolu dizaina darbu konkursā “Dizaina arēna 2023” ieguvuši godalgotas vietas, apliecinot skolas gatavību pierādīt savas prasmes profesionālajā jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu “Dizaina arēna” organizē Latvijas Dizaineru savienība, un šogad pirmo reizi iesniegtos darbus vērtēja starptautiska žūrija. Viens no būtiskākajiem konkursa ieguvumiem ir iespēja savu darbu demonstrēt pieredzējušiem nozares līderiem un saņemt profesionālu viedokli, tādējādi gūstot apstiprinājumu sava produkta konkurētspējai pasaules līmenī. Konkurss ir veids, kā apzināt pašreizējo situāciju Latvijas dizainā un būt daļai no šī procesa. Šogad tika saņemti žūrijas piešķirtie apbalvojumus, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Kategorijā “Lietu dizains” 1. vietu ieguva  Milana Fjodorova (darba vadītājs – Andris Garokalns) ar darbu/rotu grupu “Expressio”. Savukārt 3. vietu izcīnīja Rūdolfs Preiss  (darba vadītājs – Edijs Ābelis) ar darbu “Noskaņas gaismas objekts “Lumé””.

Kategorijā “Saziņas dizains” 2. vietu ieguva Linda Dobele  (darba vadītājs – Jānis Jankevics) ar darbu “Virtuālais avatārs videospēļu straumēšanas kanālam “Lydah_Myosotis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kategorijā “Vides dizains” 3. vietu ieguva  LMMDV audzēkne Elīza Ansone (darba vadītājs – Agris Padēlis-Līns) ar darbu/projektu “Arhitektūras risinājums multifunkcionālai dzīvokļu ēkai, Liepājā, Vecajā ostmalā 55”.

Turklāt “Villeroy&Boch Gustavsberg” simpātiju balvu izcīnīja Annija Vītoliņa (darba vadītājas – Dita Lesiņa, Guna Poga) ar darbu/projektu “Interjera dizaina izstrāde restorānam ar galerijas zonu Liepājā, Vecajā ostmalā 55”.

Kopumā šogad konkursa 2. kārtā (finālā) tika izvirzīti sekojoši LMMDV audzēkņi: Ieva Sofija Stendere ar darbu “Dekonstruēta ādas apģērbu kolekcija “Synergy””, Ralfs Kadeks ar darbu “Modes aksesuāri. Variējamas variācijas”, Milana Fjodorova ar darbu “Rotu grupa “EXPRESSIO””, Rūdolfs Preiss ar darbu “Noskaņas gaismas objekts Lumé”, Alīna Nellija Sedola ar darbu “Projekts. “Arhitektūras risinājums Bērnu izglītības centram Liepājā, Vecajā ostmalā 55””, Elīza Ansone ar darbu “Projekts. “Arhitektūras risinājums multifunkcionālai dzīvokļu ēkai, Liepājā, Vecajā ostmalā 55””, Zane Binfelde ar darbu “Interjera dizaina izstrāde Bērnu zinātnes centra kopstrādes biroja zonai Liepājā, Vecajā ostmalā 55” Sanda Ugna ar darbu “Projekts. Interjera dizaina izstrāde dizaineru darbnīcām Liepājā, Vecajā ostmalā 55” un Anija Vītoliņa ar darbu “Projekts. Interjera dizaina izstrāde restorānam ar galerijas zonu Liepājā, Vecajā ostmalā 55”.

“Šis ir vienīgais visu dizaina nozaru Latvijas mēroga konkurss  izglītības iestāžu audzēkņiem, tāpēc konkurss ir ļoti svarīgs un aktuāls dizaina skolām. Vēlos pateikt paldies kvalifikācijas darbu vadītājiem un skolas darbiniekiem par ieguldīto darbu un jauniešu motivēšanu. Ļoti svarīgi ir piedalīties šāda veida konkursos, jo vissvarīgākais šādos konkursos ir vērtīgā atsauce no žūrijas,” stāsta LMMDV mākslas struktūrvienības radošā direktore Iveta Heinacka.

Visi finālistu darbi tika eksponēti starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, izstādes “FURNITURE & DESIGN ISLE 2023” laikā no 13. līdz 15. oktobrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.