Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV organizē Azerbaidžānas dienu Liepājā

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā ceturtdien, 16. maijā, organizēs Azerbaidžānas dienu Liepājā. Pasākuma laikā pulksten 17 koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē notiks svētku koncerts un fotoizstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Azerbaidžānas vēstniecības, publiskās akciju sabiedrības “Azerkhalcha” un Liepājas interjera muzeja kopprojekta ietvaros notiks īpaši ar rokām austa Azerkhalch paklāja dāvināšanas ceremonija Liepājas interjera muzejam.
Pasākumi veltīti Latvijas un Azerbaidžānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadienai.

Koncertā uzstāsies etnodžeza grupas “Džangi” solists, vairākkārtējs Baku džeza festivāla dalībnieks, talantīgais tara spēlētājs Mirdžavids Džafarovs (mūziķa vārds ir iekļauts Azerbaidžānas jauno talantu “Zelta grāmatā”), starptautisku konkursu un džeza festivālu laureāts Elbajs Mammadzada (klavieres), kā arī talantīgie un radošie LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi un stīgu ansamblis “Amber Strings”.

Pedagoga Rustama Bagirova vadībā sagatavota koncertprogramma “Azerbaidžānas diena Liepājā”, kurā tiks atskaņoti septiņi skaņdarbi. Trīs skaņdarbi, tostarp R. Bagirova skaņdarbs “Mīlestības vārdā” ir īpaši aranžēts ansambļa “Amber Strings” sastāvam. Pārējos skaņdarbus atskaņos LMMDV ritma grupa R. Bagirova vadībā. Koncertā piedalīsies arī Andris Buiķis (bungas), Harijs Ločmelis (trompete), Marija Rebčinska (bass) un Sniedze Kārkliņa (flauta), savukārt Petra Griškēviča (vokāls) vienu skaņdarbu izpildīs azerbaidžāņu valodā. Koncerts vienlaikus tiek veidots kā meistarklase džeza nodaļas audzēkņiem. Koncerta vizuālo noformējumu veido Zane Kornhubere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Azerbaidžānā džeza mūzika tiek kombinēta ar tradicionālo mūziku, tāpēc tā būs laba pieredze mūzikas skolai kopumā, jo atskaņosim Azerbaidžānas džezu. Skaņdarbi Latvijas auditorijai nav zināmi, taču esmu pārliecināts, ka Azerbaidžānas tautasdziesmas džeza apdarē ikvienam klausītājam raisīs pozitīvas emocijas, turklāt šis koncerts man personīgi ir ļoti tuvs un svarīgs, jo mans tēvs ir azerbaidžānis un arī es runāju šajā valodā. Esmu daļa no šīs kultūras,” par gaidāmo koncertu stāsta R. Bagirovs.

Koncertu “Azerbaidžānas diena Liepājā” varēs apmeklēt LMMDV audzēkņi, pedagogi, LMMDV aicinātie Dienvidkurzemes mūzikas skolu audzēkņi un pedagogi, kā arī skolas aicinātie viesi, tostarp Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs un PAS “Azerkhalcha” valdes priekšsēdētājs Emins Mammadovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.