Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV organizē tradicionālās “Dizaina dienas 2022” ar motīvu “Nāc ārā! Tiekamies!”

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) laika posmā no 8. jūnija līdz 26. jūnijam turpinās ikgadējo skolas tradīciju – mācību gada noslēgumā bērnu mākslas skolas un vidusskolas audzēkņi prezentēs savus kvalifikācijas darbus. Šogad radošo aktivitāšu vadmotīvs ir Nāc ārā! Tiekamies!, jo plānotie pasākumi pēc ilgāka pārtraukuma var notikt klātienē, turklāt piedaloties radošo nozaru profesionāļiem un iedvesmotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākums notiks jau piekto reizi un tas ir ievērojams notikums Liepājas kultūras dzīvē, un kalpo kā stūrakmens dizaina tradīciju sekmēšanai un attīstībai ne tikai Liepājā, bet visā Kurzemes reģionā. Dizaina dienas ir neatņemama Liepājas kultūrtelpas sastāvdaļa, ko augstu novērtē ne vien PIKC LMMDV izglītojamie, absolventi, pedagogi, bet arī Liepājas iedzīvotāji, mediji un sadarbības partneri, portālu “ReKurZeme” informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Centrālais notikums plānots 15. jūnijā pulksten 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, svinīgi atklājot visu izglītības programmu absolventu kvalifikācijas darbu izstādi un klātienes modes skatē demonstrējot izglītības programmas Apģērbu dizains ietvaros radītos kolekcijas tērpus. Pēc 15. jūnija visi kvalifikācijas darbi būs apskatāmi arī digitālā formātā skolas tīmekļa vietnē: www.lmmdv.edu.lv

Kvalifikācijas darbus klātienē vērtēs eksperti no Latvijas Mākslas akadēmijas Barbara Ābele, Māra Binde, Liene Jākobsone, Arvīds Endziņš, Mārtiņš Ratniks, Vents Āboltiņš un citi. Turklāt Latvijas Nacionālais kultūras centrs šogad izveidoja komisiju, lai vērtētu visu Latvijas dizaina un mākslas vidusskolu mākslas izglītības programmu kvalifikācijas darbus. Komisijas priekšsēdētāja Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Normunda Brasliņa vadībā eksperti vērtēs arī LMMDV audzēkņu sniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jaunajiem dizaineriem pēc divu gadu pārtraukuma atkal būs iespēja plašākai publikai sevi apliecināt atvērtā publiskā telpā. Modes skatē piedalīsies ne tikai LMMDV izglītojamie ar kvalifikācijas darbu apģērbu kolekcijām, bet arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura studentes ar savām noslēguma tērpu kolekcijām. Jāpiebilst, ka visas tagadējās studentes pirms četriem gadiem ir absolvējušas LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmu,” stāsta izglītības programmas Apģērbu dizains vadītājs Normunds Vamzis.

Modes skatē piedalīsies Agneta Ance Adricka (LMMDV sieviešu kleitu kolekcija “Disaster”), Madara Līva Brigmane (LMMDV halātu kolekcija “Aporia”), Nikola Anna Ekšteine (LMMDV tērpu kolekcija “For.War.Ded”) un Alise Sedliņa-Brūdere (LMMDV tērpu kolekcija “Van Ted”).

Savukārt bijušās LMMDV audzēknes Laine Rozenšteina iepazīstinās ar tērpu kolekciju “mūra upuri”, Anna Jurjāne ar kolekciju “Tiem, kas sapņo” un Milana Felīcija Semjonava ar kolekciju “Chort”, kas papildināta ar apaviem – LMMDV Ādas izstrādājuma dizaina izglītības programmas audzēknes Paulas Annijas Ābolkalnas darinātiem kvalifikācijas darba ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laika posmā no 8. jūnija līdz 17. jūnijam koncertzālē “Lielais dzintars”, Melngaiļa koncertzālē un mūzikas klubā “Wiktorija” notiks Mūzikas vidusskolas kvalifikācijas eksāmeni vokālā mūzikā, diriģēšanā, klavierspēlē, stīgu instrumentu spēlē, ģitāras spēlē, populārā un džeza mūzikā, mūzikas vēsturē un teorijā, sitaminstrumentu spēlē, mūzikas projektu vadībā un pūšaminstrumentu spēlē.

Savukārt 10. jūnijā plkst. 17.00 galerijā “Romas Dārzs” tiks atklāta izglītības programmas Foto dizains audzēkņu veidotā izstāde “Pagātnes forma”. Izstādei būs divas daļas – pirmajā būs skatāmi 3. kursa audzēkņu darbi modes fotogrāfijā, bet otrajā daļā ir ietverti 4. kursa audzēkņu kvalifikācijas darbi. Audzēknes Elizabete Eglinska un Agra Ādamsone savos darbos aplūko ģimeņu stāstus, Linards Platačs un Agnija Grīnberga savus darbus veltījuši modes tēmai, Egija Grīgere darbā ir atklājusi introversiju, Sonora Lejniece levitē starp digitālo un analogo, savukārt Kristīne Matvejeva savā darbā būvē sapņu māju. Izstāde būs apskatāma līdz 10. jūlijam.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, koncertzāle “Lielais dzintars” un LIAA Liepājas biznesa inkubators.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.