Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LZA atzinības rakstus saņem divi Liepājas Universitātes zinātnieku pētījumi

Publicitātes foto

Gada nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija ir pasniegusi atzinības rakstus 2021. gada nozīmīgākajiem pētījumiem. To skaitā divi Liepājas Universitātes pētnieku veikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Zinātņu akadēmijas atzinības rakstu saņem pētījums, kas pieejams kā monogrāfija, brīvpieejas digitālā datubāze un mobilā lietotne “Zinātnes valoda: stils, teksts, konteksts”.
Projekta vadītāja ir Liepājas Universitātes docente Agnese Dubova un autoru kolektīvs Liepājas Universitātē – vadošā pētniece Diāna Laiveniece, pētnieces Dzintra Šulce un Līva Vecvagare un zinātniskā asistente Dana Tihomirova. Projekts ir Ventspils Augstskolas un Liepājas Universitātes kopdarbs, kas izstrādāts divu gadu garumā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Digitālā datubāze un mobilā lietotne un monogrāfija nodrošina praktisku palīdzību zinātnisko un akadēmisko tekstu izstrādē, sniedzot atbalstu skolēniem, studentiem, docētājiem un pētniekiem.
Latvijas Zinātņu akadēmija ir apbalvojusi ar atzinības rakstu Dabas un inženierzinātņu fakultātes zinātnieku pētījumu.

RTU Tālmācības centrs ir attīstījis starpdisciplināru pētījumu, kā tradicionālo e-studiju tehnoloģiju transformēt reālā digitālā laikmeta mācību ekosistēmā. Šī tehnoloģija paver iespēju e-studijas transformēt no apgrūtinājuma par palīgu skolotājiem. Starptautiskā CSEDU2020 konferencē ar 46 valstu pētnieku dalību raksts par jauno tehnoloģiju ieguva atzinību “Best Poster Candidate Award”.

Dažādu augstskolu pētnieki izstrādāja šo sistēmu, taču Liepājas Universitātes pētnieces Dr.sc.comp. Anita Jansone un Dr.paed. Lāsma Ozoliņa-Ulmane e-satura paraugus aprobēja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.