Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Maija beigās visā Latvijā notiks “Baznīcu nakts”

Svētās Annas baznīca Liepājā. Foto – Kārlis Valkovskis

Šogad 28.maijā dievnamos visā Latvijā notiks “Baznīcu nakts” un “Atvērtā baznīcu diena”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Baznīcu nakts” lozungam un tēmai izvēlēti Bībeles vārdi: “Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem.”

Ar šiem vārdiem pasākuma rīkotāji aicina pārdomāt ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, domāt par ģimenes saitēm un draudzes kopības nozīmi.

Līdzās “Baznīcu nakts” pasākumiem rīkotāji aicina draudzes visos novados atsaukties dalībai arī iniciatīvā “Atvērto baznīcu diena”, jo dievnama atvērtība sabiedrībai ir viens no kalpošanas misijas veidiem. Šīs iniciatīvas laikā draudzes tiek aicinātas iespēju robežās dievnamus turēt atvērtus jau dienas laikā. “Baznīcu nakts” rīkotāji apzinās, ka daudzviet var būt grūti nodrošināt dievnama atvērtību visu dienu, tādēļ baznīcu dežūrās rosināts iesaistīt ne tikai draudzes cilvēkus, bet arī ļaudis no vietējās apkārtnes vai draudzes draugu loka.

Ņemot vērā Latvijas valdības pieņemto konceptuālo lēmumu, ka no 1.aprīļa varētu atcelt visus pandēmijas ierobežošanas noteikumus, rīkotāji cer, ka “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena” šogad atkal varēs norisināties bez būtiskiem ierobežojumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.