Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mājokļa pabalsta saņemšanai Liepājā rēķini būs jāiesniedz Sociālajā dienestā, iepriekš veicot pierakstu

Mājokļa pabalsta saņemšanai Liepājā rēķini būs Sociālajā dienestā, iepriekš veicot pierakstu, aģentūru LETA informēja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību un sniegtu lielāku atbalstu iedzīvotājiem energoresursu cenu pieauguma dēļ, no šā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 31.maijam Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests mājokļa pabalsta aprēķinam piemēros koeficientu 3, kā to paredz valstī apstiprinātais “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums”.

Paaugstinātais koeficients dos iespēju kvalificēties mājokļa pabalstam plašākam iedzīvotāju lokam ar nedaudz augstākiem ienākumiem, nekā līdz šim.

Likuma izmaiņu rezultātā mājokļa pabalsta aprēķinā garantētā minimālā ienākuma (GMI) slieksnis tiks reizināts ar koeficientu trīs – tie būs 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Pašlaik mājokļa pabalsta aprēķinā vēl ir spēkā koeficienti no 1 līdz 2,5. Pieaugot šim koeficientam, mājokļa pabalstu var saņemt vairāk iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājokļa pabalstu aprēķina par iepriekšējā vai kārtējā mēnesī saņemtajiem rēķiniem, kuri jāiesniedz Liepājas Sociālajā dienestā, iepriekš veicot pierakstu. Mājokļa pabalsta aprēķinā ņem vērā izdevumus par īri, apsaimniekošanu, apkuri, tajā skaitā, kurināmā iegādei, auksto un karsto ūdeni, elektroenerģiju, dabasgāzi, kanalizāciju vai asenizāciju, sadzīves atkritumiem, telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu, ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.

Pabalstu aprēķina kā starpību starp garantētā minimālā ienākuma (GMI) sliekšņu summu mājsaimniecībai un faktiskajiem izdevumiem, nepārsniedzot normatīvajos aktos noteiktos mājokļa lietošanas izdevumus, un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem mēnesī. Mājokļa pabalsta aprēķina formula noteikta Ministru kabineta noteikumos “Par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu”.

No šā gada 13.augusta izmainītas arī vairākas normatīvajos aktos noteiktās izdevumu pozīciju minimālās normas pabalsta aprēķinam – mājokļos, kur apkuri nodrošina ar cieto kurināmo, piemēro ne vairāk kā 12 eiro par kvadrātmetru līdzšinējo 6 eiro vietā. Savukārt mājokļos, kur apkuri nodrošina ar gāzi vai elektroenerģiju, minimālā norma ir ne vairāk kā četri eiro par mājokļa kvadrātmetru. Mājokļa pabalsta aprēķinā kopējo cietā kurināmā iegādes izmaksu summu reizi gadā iekļauj viena mēneša mājsaimniecības izdevumos. Tas nozīmē, ka cilvēki, kuri iegādājušies kurināmo ziemai, var pievienot šos maksājumu apliecinošos dokumentus mājokļa pabalstam vienu reizi kalendārajā gadā jebkurā gada laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālais dienests, tāpat kā līdz šim, pieņem klientus pēc iepriekšēja pieraksta. Pieteikties var, gan zvanot uz Sociālā dienesta informatīvo tālruni 63 489 655, gan arī izmantojot e-pierakstu, aizpildot pieteikuma veidlapu. Divu nedēļu laikā sociālais darbinieks atzvanīs uz pieteikumā norādīto telefona numuru un informēs klientu par pieņemšanas laiku pabalsta noformēšanai un atbildīgo speciālistu.

Šogad Liepājas pilsētas pašvaldības budžetā mājokļa pabalstam liepājniekiem paredzēts 921 000 eiro, kas ir gandrīz par 300 000 eiro vairāk nekā pērn. Līdz 1.septembrim izmaksāts 482 252 eiro, kas ir 58% no šim pabalstam paredzētajiem izdevumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.