Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mājputnu un cūku audzētājiem bīstamo slimību novēršanai pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā

Foto – Pixabay

No šodienas mājputnu un cūku audzētājiem bīstamo dzīvnieku un augu slimību novēršanai pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā “Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana”, kur atbalstam profilaktiskajiem pasākumiem epizootiju un epifitotiju iespējamo seku mazināšanai pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā, vēsta LETA.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumam “Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana””, apakšpasākuma mērķis ir sniegt atbalstu dzīvniekiem sevišķi bīstamo infekcijas slimību (epizootijas) un augu karantīnas organismu (epifitotijas) riska mazināšanai.

Dzīvniekiem sevišķi bīstamās infekcijas slimības jeb epizootijas ir, piemēram, mutes un nagu sērga, govju mēris, Āfrikas cūku mēris, klasiskais cūku mēris un putnu gripa. Tikmēr augu karantīnas organisms, kura iespējamo seku mazināšanai pieejams atbalsts, ir bakteriālā iedega.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši noteikumiem attiecināmās izmaksas var ietvert žogu, dezinfekcijas barjeru iegādes izmaksas, žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanas vai ierīkošanas izmaksas, kā arī dezinfekcijas paklāju, pulverizatoru, dezinfekcijas aprīkojuma, aizsargapģērba (izņemot vienreizlietojamo apģērbu), dzīvnieku līķu uzglabāšanai un sanitārās caurlaides ierīkošanai paredzēto slēgto konteineru iegādi.

Atbalstam var pretendēt tikai tirgum paredzētās primārās lauksaimniecības produkcijas ražotāji – mazie un vidējie uzņēmumi, kas vismaz vienu gadu realizē produkciju tirgū, ir reģistrēti Pārtikas un veterinārajā dienestā, un kas audzē ne vairāk kā 80 000 mājputnu vai ne vairāk kā 2000 cūku.

Projektu iesniegumus LAD apakšpasākumā “Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas” pieņems no šodienas līdz 17.martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu datums ir viens gads no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.