Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Maxima” astoņus “zaļā” režīma veikalus pārveidojusi par “sarkanajā” režīmā strādājošiem

Foto – Maxima.lv

Mazumtirgotājs SIA “Maxima Latvija” astoņus veikalus pielāgojis tā, lai tos varētu apmeklēt arī iedzīvotāji bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, aģentūrai LETA atzina “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidroja, ka “Maxima” tīklā visā Latvijā ir 173 veikali. Pašlaik 86% no tiem jeb 148 “Maxima” veikali turpina darbu “sarkanajā” režīmā un ir atvērti arī iedzīvotājiem bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Savukārt 14% jeb 25 veikali strādā “zaļajā” režīmā, un tos var apmeklēt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Atbilstoši ārkārtējās situācijas rīkojumam veikali, kuros kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība ir lielāka par 1500 kvadrātmetriem, var strādāt tikai “zaļajā” režīmā.

“Jau kopš brīža, kad tika sākta diskusija par iespēju ieviest ierobežojumus lielāka formāta veikalu darbībai, esam bijuši pret šādiem ierobežojumiem, norādot – pārtikai, medikamentiem un pirmās nepieciešamības pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no veikala izmēra,” skaidro Dupate-Ugule, piebilstot, ka tirgotājs savu nostāju paudis arī valdības darba grupās un atbildīgajām ministrijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Maxima Latvija” izskata iespējas, kā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības, šo pirmās nepieciešamības preču pieejamību nodrošināt. Tādēļ veikta kopumā astoņu “Maxima” lielāka formāta veikalu pielāgošana “sarkanajam” režīmam. Kā skaidroja Dupate-Ugule, tā esot fiziska veikalu pielāgošana ar praktiskiem risinājumiem.

Pēc Dupates-Ugules teiktā, lielāka formāta veikalu darbības ierobežojumi vissmagāk skar tieši reģionālos tirdzniecības centrus un mazos uzņēmumus ārpus Rīgas, kuri atrodas šajās tirdzniecības vietās. “It īpaši reģionos pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu blīvums ir daudzkārt mazāks un iedzīvotājiem iespēja saņemt pirmās nepieciešamības pakalpojumus un preces ir ierobežotas,” apgalvoja tirgotāja pārstāve.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka televīzijas kanāls “ReTV” pagājušā gada nogalē bija novērojis, ka vairāki lielveikali, kas līdz šim darbojās tā sauktajā “zaļajā” režīmā, ir pārgājuši uz darbu “sarkanajā” jeb epidemioloģiski nedrošajā režīmā. Starp šiem veikaliem bija tostarp bija arī “Maxima XX” Cēsīs. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) toreiz televīzijai par šādu tirgotāju rīcību pat ieteica vērsties policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ziņots, ka Covid-19 jaunā omikrona paveida dēļ valstī izsludinātā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 28.februārim.

No 15.novembra “nedrošajā režīmā” jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas drīkst darboties tikai nelieli pirmās nepieciešamības veikali.

Bez Covid-19 sertifikātiem ir pieejami tirdzniecības pakalpojumi iekštelpās, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem un ja ir atsevišķa ieeja. Šādi var darboties pārtikas veikali, medicīnas preču veikali, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās tirdzniecība vietās, izņemot aptiekas, jānosaka tāds maksimālais apmeklētāju skaits, lai nodrošinātu ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās iekštelpu platības uz apmeklētāju. Savukārt aptiekās, kas veic vakcināciju pret Covid-19 vai izsniedz testēšanas sertifikātus, noteikta prasība vienai personai nodrošināt ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpu platības.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Maxima Latvija” 2020.gadā strādāja ar 878,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 13,8% un bija 31,305 miljoni eiro.

Kompānija “Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Lincoln Land Erste”, bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Nums. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas “Maxima Grupe”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.